Malování kamínků – Kamínky s příběhem

Stalo se vám někdy, že jste namalovali kamínek nebo našli kamínek, který jste si z nějakého důvodu nechali a neposlali do světa? Pojďte si nasdílet vaše příběhy.

Kamínky s příběhem bych rozdělila do dvou skupin.

  1. Ty, které jste malovali sami a z nějakého důvodu jste je neposlali do světa
  2. Ty, které jste nalezli a z nějakého důvodu jste si je nechali.

Můj příběh

Někdy maluji tak, že se inspiruji na internetu a poté si inspiraci přetvořím podle sebe.

Jindy maluji kamínky tak, že jen maluji, co mě napadne. Bez návodu, bez inspirace. Jedná se o takovou tvořivou chvilku, kdy vznikají zajímavé jednoduché nápady. Do těch většinou dávám mnohem více ze sebe, a pak je pro mě horší se takových kamínků vzdát. Nevím, proč tomu tak je, pravděpodobně se jedná o citovou vazbu. Takové kamínky mě nějakou dobu těší doma a do světa putují až když mě omrzí.

Ráda si nechávám své výtvory, které mohu dál použít v rámci sezónních dekorací. Využívám je například do truhlíků, na zdobení věnců, do skalky nebo květináčů apod. Nejvíce se mi osvědčily kamínky alá halloweenská dýně, s malovanými květinami nebo kamínky alá beruška.

Mezi nalezenými kamínky, které jsem si nechala a neposlala dále, tak je vlastně jen jeden, a to bez čísla. Nemohla jsem jej tedy zaregistrovat a zároveň je na něm zachycená roubená chaloupka, které mám ráda a připomínají mi vzpomínky z dětství.

Zdroj: pixabay.com

Sdílení vašich příběhů

Často jsem četla příběhy putovních kamínků, které nálezci nalezli v den svatby, narození dítěte nebo třeba i úmrtí, kdy kamínek měl obrázek se stejnou tématikou. Jako by fungovalo něco mezi nebem a zemí.

Jaký je ten váš příběh. Pojďte si společně nasdílet vaše příběhy v komentářích na Facebooku, mohou vám pomoci následující otázky.

  1. Jaký kamínek jste namalovali a neposlali dál? Co vás k tomu vedlo?
  2. Nalezli jste kamínek, který jste z nějakého důvodu neposlali dále? Připomíná vám významný den nebo důležitou vzpomínku?

Úvodní foto: pixabay.com. Děkujeme za poskytnutí úvodního obrázku zdarma, celý zdroj je pod tímto odkazem

Odpovídat můžete na FB skupině kamínky.


One thought on “Malování kamínků – Kamínky s příběhem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.