Aplikace Baby DayBook

Ve svém okolí mám různé maminky a tatínky. Někteří potřebují zapisovat a jiným to připadá zbytečné. Pokud patříte mezi rodiče, kteří potřebují zapisovat, tak pro vás mám tip na aplikaci.

Baby Daybook

Aplikace Baby Daybook má prostředí v českém jazyce. Můžete si ji nastavit podle svých požadavků, evidovat lze úplně všechno a pro co není konkrétní políčko, tak si ho můžete vytvořit sami.

Výhodou je, že lze sdílet s jinými lidmi, takže pokud se staráte společně s další osobou, můžete informace zadávat a sdílet společně.

https://babydaybook.app/wp-content/uploads/2023/09/phone.webpZdroj obrázku: Baby Daybook

Otestovala jsem: V čem konkrétně pomohla aplikace mě?

Polohování miminka

Nejvíc mi pomohla na začátku, kdy jsem evidovala polohování miminka – teda spánek na levém nebo pravém boku. Sice jsem to po pár dnech evidovat přestala, ale pomohlo mi najít si systém a strany opravdu střídat.

Kojení

To je už docela detailní a možná intimní věc. Aplikace mi pomohla v tom, abych pravidelně střídala prsa, ze kterých kojím. Některé maminky kojí při jednom kojení z obou prsou, což ale nebyl můj případ. Brzy jsem si najela na nějaký systém, abych apku už nepotřebovala k tomu, „jaká strana je teď na řadě“.

Délka spánku

To je zajímavý údaj. Někdo to možná vůbec neřeší, ale pro mě byla evidence hlavně denních spánků důležitá. Pokud mi totiž mimčo spalo moc přes den, tak v noci jsme zažívali party a nespavost. Takže jsem si díky tomu vychytala, kolik max. hodin mám nechat mimčo spát. Je to velmi individuální a někdo toto třeba řešit nemusí vůbec.

Počet plen

Možná pro někoho hloupost, ale když jsem potřebovala vědět, kolik plen vzít na dovolenou, tak se to hodilo. Výhodné by to také mohlo být i pro plánování nákupu plen.

Tak to eviduj na papír

Možná vás napadlo, proč jsem si to neevidovala na papír. Ano, i to je možnost, nicméně ve vlně digitalizace a šetření papíru mi tato varianta přišla jako fajn řešení. Navíc, mobil má po ruce mnoho lidí.

Kde ji stáhnout?

Aplikace je dostupná pro telefony s operačním systémem Google Android a pro Apple iOS.

Užitečné informace naleznete také na oficiálních stránkách aplikace.

Baby Daybook iconZdroj obrázku: Baby Daybook

Závěrem

Aplikaci jsem doporučila kamarádkám ve svém okolí. A některé z nich, ji po týdnu přestaly používat. Jiným třeba pomáhala v zaznamenávání porcí umělého mléka. Pokud by vám to však připadalo nesmyslné, tak někomu to může pomoci už jen v tom, aby v mateřství byl více v pohodě.

Máte nějakou apku, která vám přišla zajímavá a týká se mateřství a rodičovství? Sdílejte ji s námi.

Úvodní obrázek: pixabay.com


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.