Mobilní aplikace pro milovníky kytek a zahrádkáře

Víte, jak se jmenují rostliny, které pěstujete doma nebo na zahrádce? Pokud si nejste jistí, tak vám pomůže aplikace PlantNet.

Jak to funguje?

Aplikace je jednoduchá. Stačí vyfotit rostlinu a pomocí chytrého vyhledávání vám to nejde název, u něhož je největší shoda podle obrázku. Vyhledávání tedy porovnává vámi vytvořenou fotku s fotkami podobných rostlin v databázi.

Ověření, matka moudrosti

Pokud aplikaci nechcete věřit, tak doporučuji název rostliny, který vám poskytla aplikace ověřit na internetových stránkách nebo v encyklopediích.

Nevěřte názvům rostlin v hobby marketech

S touto aplikací je možné zkontrolovat i názvy uvedené na štítcích v hobby marketech. Už se mi několikrát stalo, že pokojové rostliny měli špatně pojmenované. Ono vlastně nejde o nic. Většinou si člověk vybírá podle vzhledu a zkušení lidé ani na štítky nekoukají. Stojí to ale za zmínku, že pokud hledáte rostlinu podle názvu, tak ne vždy můžete být úspěšní v hobby marketech. Takže i tam v nich platí heslo: Ověřování, matka moudrosti.

I člověka to najde

Pro zábavu můžete vyzkoušet vyfotit nějakou osobu. Aplikace vám s největší pravděpodobností napíše, že se nejedná o rostlinu ale o druh Homo sapiens.

Kde ji stáhnout?

Je dostupná pro telefony s operačním systémem Google Android a pro Apple iOS.

Foto: pixabay.com. Děkujeme za poskytnutí obrázku zdarma, celý zdroj je pod tímto odkazem.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.