Známe módní trendy pro jarní sezónu 2016!

Kdo by nemiloval jaro? Tráva i stromy se začínají zelenat, všechno kolem rozkvétá, lidé se zbavují svých depresí ze sychravého počasí, vše se zkrátka probouzí ze zimního spánku zase zpět k životu. Jaro však není impulsem jen pro přírodu, své trumfy pro nadcházející období vytahují ze svých ateliérů i návrháři. A na jaké módní trendy se to můžeme letošní jaro těšit?

Minimalismus i pařížská elegance

Pokud jde o trendy, můžeme konstatovat, že opět se bude nosit téměř vše! Ale nebojte, nebude to nudné repete. Vše bude mít nový říz a větší šmrnc. Když se podíváte na městskou módu inspirovanou stylovými Pařížankami, nemůžete šlápnout vedle.

O tom, že by kvalitní a elegantní košile měla být jedním ze základních kousků vašeho šatníků, jsme si už říkaly v jednom z předchozích článků. A právě na košili je nyní správný čas! Zkuste si ji například zastrčit do úzkých džínů. Z doplňků zvolte jednoduchý hnědý pásek. Na jaře vám jistě přijdou ještě vhod kotníčkové boty.

DuG5H932WHoAuhuh_LPUwS7o010tz1u5Ds25I43vqjPRuJI5Bjw9LFwTJpVonzIhRSs-rbM

Rukávy a kalhoty do zvonu

Myslely jste si, že takzvaným zvonáčům již odzvonilo? Omyl! Jsou zpět a ještě vylepšené! Zvonové kalhoty se budou letošní sezónu nosit ve zkrácené délce nad kotníky. Možná si někteří řeknou, že čekáte “velkou vodu”, ale módní trendy jsou módní trendy! Tak co říkáte, troufnete si na ně?

Pokud to zvonové kalhoty u vás nevyhrají, třeba dáte šanci alespoň zvonovým rukávům. Nosit se budou šaty i halenky, tak proč trochu neoživit šatník?

Věčně romantická krajka

Šaty, plavky, tílka halenky, džíny, košile – to vše může být zpestřeno krajkou! Krajka je hravá, romantická a zjemňuje celkový outfit. Nebojte se obléci rozevláté materiály a proměnit se na chvíli v lesní vílu. Nestraňte se ani stylovým doplňkům v podobě klobouků. Kombinace rozevlátých střihů se sofistikovanou elegancí nemůže být módním přešlapem!

NA7TT-E8U0vue4-CT8ME8X7YA21ssiAsVjzIExC2rF3PQKOL1gxtHIxDVsWYz2JRlVtu3YM

Větší zdobnosti se návrháři letos opravdu nebojí. Proto se v módních řetězcích objeví i kousky inspirované viktoriánským obdobím. Nadýchané modely v barvě slonovinové kosti jsou typickým příkladem.

Paperbag waist

Že vám termín “paperbag waist” nic neříká? Radíme vám, abyste se s ním co nejdříve seznámily, neboť se jedná o módní hit, který se k nám pomalu ale jistě dostává. V překladu se jedná de facto o papírový pytlík a v realitě je to téměř obdobné. Díky koženému pásku, lanku či stuze vytvoříte v pase efekt zmáčknutého pytlíku. Celkový outfit tak jednoznačně získá na originalitě!

nQpM5-fZ7g2UwoKbqR2cieawqwUT7yw1fP2Kee2SyJzAEFF7TvTF9CTb7l0wZ_rpDfMGdXs

Jen růžová to může být… a pak ještě světle modrá

Ano, barvou – respektive barvami roku 2016 se staly světle růžová – Rose Quartz a blankytně modrá – Serenity. Tyto barvy se tak na jaře objeví nejen na oblečení, ale i doplňcích, jako jsou kabelky, psaníčka, brýle, šperky a mnoho dalšího.

Autorkou článku je Kateřina Doul, foto: pinterest.com


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.