Ženy dvou tváří: Z lodiček do holínek

Vídáme je každý den – business ženy v elegantním kostýmku, jehlových podpatcích a s diářem v ruce. Den jim plní porady, pracovní oběd, schůzky s klienty. Mohou mít tyto ženy i druhou tvář…?

lodičky

Znáte to? Jste v jednom kolotoči. Schůzka za schůzkou, vyřizování telefonátů, odpovídání na emaily  a pořád dokola. Šaty, kostýmky, lodičky, líčení – musíte být zkrátka neustále za moderní dámu. Přiznejte se ale, nemáte někdy chuť takzvaně „vypnout“?

Jako správná žena o sebe také ráda pečuji. Přes týden se pohybuji v centru našeho hlavního města a nebudu vám lhát – bez toho, že se neustále něco děje, si nyní nedokážu svůj život představit.

Miluji kompromisy!

Na druhou stranu všeho moc škodí. Proto si většina z nás, včetně mě samotné, občas užívá dnů bez líčidel, v pohodlných teplácích, s vlasy staženými do culíku a třeba i v holínkách – zkrátka málokdo by ve mně v tu chvíli hledal dámu v “malých černých” s elegantním psaníčkem v ruce.

Také se po náročném týdnu těšíte, že odjedete na chaloupku, mimo civilizaci, kde signál máte jen pod ořechem u silnice, nejbližší sousedé jsou dva kilometry daleko, netisknete s k cizím lidem v metru a v noci na nebi září hvězdy (ano, opravdu tam jsou…). Jedním slovem klid. Jako zázrakem zde člověk neřeší každodenní starosti a užívá si relaxu.

Proto miluji kompromisy! Jsme v době, kdy se názory na moderní a tradiční ženy značně liší. Starší generace mají stále v živé paměti, že správná žena by měla být dokonalou hospodyňkou, která se především stará o domácnost. Naopak dnešní svět přináší obrázek moderní ženy, která je nezávislá, buduje svou kariéru, chce procestovat svět a potrpí si na výdobytky současné doby. A proč taky ne?

Jednou Miláno, podruhé venkov

Je však nutné jít až do krajností? Proč by žena nemohla studovat a jít si za svým snem? Proč by nemohla cestovat? Dnes se můžete ráno rozhodnout a večer už sedíte v letadle na cestě na výstavu do Milána. Tak proč toho nevyužít? Naproti tomu řada z nás sem tam (a to zejména s narůstajícím věkem) vyhledává spíše místa, kde je na chvíli tou “ženou na venkově”.

Čemu však dát přednost? Večeři v krásné restauraci s nádherným výhledem a dokonalou obsluhou či domácímu grilování na voňavé zahrádce se skleničkou moravského vína? To rozhodování!

Na všem můžeme hledat nejen pozitiva, ale i ta negativa. Etiketu či předepsaný dress code je dobré občas hodit za hlavu. Nic totiž není černé nebo bílé. Nejlepší na tom je, že dnešní doba přináší neuvěřitelné možnosti, které nám mohou často život ulehčit. Byl to dnes příšerný den? Jednání nešlo podle Vašich představ? Sedněte do auta, nebo ještě lépe na kolo, a přesuňte se třeba jen za město, na louku či k řece a zapomeňte na všechno špatné. Načerpejte energii, aby ten další den byl zase lepší. Zkuste vytěžit z obou “dvou světů” maximum.

Autorkou článku je Kateřina Doul.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.