Dám vám jeden úkol na začátek. Zavřete oči a zamyslete se. Co vidíte, když slyšíte název dnešního článku Už chápu, co znamená, když stojí péro.
Hodina českého jazyka
Pamatuji si, jako by to bylo včera, když jsme na střední škole měli hodinu českého jazyka a dělali jsme sloh. Nepamatuji si žánr, který jsme probírali. Pamatuji si však, že téma ukázky bylo „Není šlapka jako šlapka“. Od té doby jsem si velmi oblíbila dvojsmysly a takový styl humoru.
Dvojsmysly
Dvojsmysly se mi staly trochu osudným. Jsou dost často kolem nás a dost často jsou to velké perly. Nejlepší jsou ty, které probíhají na pracovišti, kde je přeci jen trochu formálnější atmosféra.
Zookoutek
Před časem jsme se s rodinkou vydali na výlet. Počasí bylo zimní, nicméně jsme šlapali spíše po zabahněné zemi. Navštívili jsme zámeckou zahradu a malý zookoutek. K vidění zde byly domácí zvířata jako kozy, ovce a slepice. A v zámecké zahradě nechybělo ani hejno pávů.
Snad 100 stojících pér vedle sebe
Byla to příjemná podívaná až do chvíle, než si samečci začali namlouvat samičky. Byl tam opravdu náruživý páv, který se snažil zaujmout a dobít pávici. Jenže jednu, druhou a ani třetí nezajímal. Chodil za nimi, dával ocas do krásného vějíře, třásl jím, ale ony nejevily zájem. Ani 100 stojících pér nezabralo! A co ale dělat v takové situaci, když touha je prostě silnější? Zkusíme to jinde. Slepice je také dobrá. V ten moment jsem to pochopila. Ty stojící péra a touhu. Kdyby pávi zůstali u svého druhu, tak by se nad tím asi ani nikdo nepozastavil. Ale co už, když i my lidé milujeme druhé zcela odlišné lidi, tak proč by to podobně nemohlo být ve zvířecí říši. Pták jako pták, co myslíte?
A tak jsem pochopila ty stojící péra
Na tuhle situaci nikdy nezapomenu. Je to tak jasný dvojsmysl. Opravdu mi tam v té situaci došlo, proč lidé při jiných situacích používají slovní spojení „stojícího péra“.
Napadlo vás někdy nad dvojsmysly uvažovat? Co si myslíte vy, kdy a kde se vzalo spojení stojícího péra?