Výlet do Prahy skoro zadarmo? Jde to!

(PR) Kam vzít rodinu o víkendu, aby to nezruinovalo už tak napjatý rodinný rozpočet? Vyrazte na levný výlet do matičky Prahy! Říkáte si, Praha a levná, to nejde dohromady? Přinášíme několik zajímavých tipů na rodinné putování Prahou, které vás nebudou stát nic, nebo zaplatíte jen symbolickou částku. Takže zabalte batůžky a vyrážíme za zážitky!

Děti jezdí městskou dopravou zdarma

V případě, že přijedete do Prahy autem, odstavte ho na záchytném parkovišti P+R a dále pokračujte městskou veřejnou dopravou. Parkování stojí pouhých 20 Kč na den, noční 100 Kč navíc v případě, že si najdete v Praze levné ubytování. Za tuto cenu můžete odstavit vůz u metra v lokalitách Skalka, Zličín, Nové Butovice, Kotlářka, Letňany, ale i na Černém Mostě, v Hostivaři, Radotíně nebo Běchovicích. Po Praze se dále dopravujte městskou dopravou, kterou mají děti do 15 let zdarma. Pro slevu stačí mít průkazku se jménem a fotkou u dětí do 10 let, pro starší si nechte vydat v infocentru dopravního podniku nebo na prodejních místech Doklad o nároku na zvláštní ceny jízdného v papírové formě za 20 Kč.

sidonie-casopis_cz_rezidencetopolova_cz_01

Zdarma do Leteckého muzea Kbely

A kam v Praze vyrazit? Děti jistě zaujme Letecké muzeum Kbely, kde je vstupné zcela zdarma, přitom se jedná o muzeum s největší a nejzajímavější sbírkou v Evropě. Ve svých kolekcích má celkem 275 letadel, přičemž 100 je vystaveno v krytých halách a dalších 25 v nekryté expozici. Kromě unikátních letounů nabízí muzeum expozici motorů, výzbroje, ale i stejnokrojů nebo vyznamenání, které souvisí s historií českého a československého letectví. Do muzea se dostane např. autobusem z Letňan, kde je také k dispozici parkoviště P+R.

Za zvířátky na Toulcův dvůr nebo do Chuchelského háje

Raději přírodu a zvířata? Jednou z možností je návštěva Střediska ekologické výchovy Toulcův dvůr, kde si přijdou na své hlavně děti. Na farmě si mohou prohlédnout domácí zvířata původních českých plemen. Vstupné na farmu se neplatí stejně jako do minizoo v Chuchelském háji. Tam se naopak děti setkají se zvířaty českého lesa, jako jsou srnky, daňci, prasata. Překvapit je však může i polární liška nebo mluvící krkavec.

sidonie-casopis_cz_rezidencetopolova_cz_02

Ubytování v blízkosti centra

Stihnout muzeum i farmu během jednoho dne je takřka nemožné. Je proto na místě si najít vhodné komfortní a levné ubytování. Tím může být hostel v Praze 10, který je v blízkosti centra a v dosahu zastávek městské hromadné dopravy. Podvečer tak můžete strávit např. piknikem na střeše Národního zemědělského muzea, odkud se vám naskytne neskutečný výhled na Prahu. Den můžete zakončit také krásnou procházkou bez vstupného po zahradách Valdštejnského paláce. Během víkendových dnů lze od května do září navštívit zdarma i zahrady Černínského paláce, kde sídlí Ministerstvo zahraničních věcí ČR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.