Vyhlazení vrásek? To je běh na dlouhou trať

Říká se, že žena je tak stará, jak se sama cítí. Ale jak to vysvětlit obličeji, na kterém se začaly objevovat vrásky? Můžete se s vráskami smířit, nebo se s nimi pustit do boje, který není lehký vyhrát. Nevím, jak vy, ale já jsem všemi deseti pro druhou možnost a zkouším, co se dá, abych vrásky vyhladila. Bohužel ne všechno zabírá.

„Ověřené“ babské rady

Internet je jich plný. „Určitě zabírá“ mazat si obličej vaječnými bílky, potírat ho olivovým olejem, spát na zádech, masírovat tvář citronem… Možná některá metoda vážně funguje, ale já nemám dost trpělivosti na to, abych je jednu po druhé zkoušela. Bílky na obličeji nejsou zrovna mňamka, stejně tak olivový olej, všechny zmíněné metody jsou navíc jen preventivní. Jak už jednou vrásky máte, nehnou s nimi. Podaří se vám s nimi vyčistit a zjemnit pokožku a (pokud se vážně celou noc udržíte na zádech) nemuchlat si obličej přes noc, ale ty ošklivé rýhy, co se začínají rýsovat od nosu ke koutkům úst, prostě nevyhladíte.

Drahé krémy

Krémy jsou příjemnější než vaječné bílky, hezky voní a stojí tolik, že by byl hřích, kdyby nefungovaly. Jenže jak se v nich vyznat? Každá z mých kamarádek a známých už vyzkoušela aspoň tři značky a těžko říct, jestli v nich je nějaký rozdíl.

Tak jako tak i pro krémy platí, že jsou dobrá prevence tvoření vrásek, ale ne řešení. Pokud si na ně vzpomenete ještě předtím, než se vám začnou vrásky tvořit, jste za vodou a nebudete muset řešit, jak vrásky vyhladit. Já osobně jsem před třicítkou nemyslela na své budoucí vrásky, takže krémy používám až teď a doufám, že se vrásky neprohloubí.

tvář bez vrásek

Laser, botuloxin, ultrazvuk, jehličky

Jediná možnost, jak vrásky odstranit, když už se na obličeji vyrýsovaly, je nechat si pomoct od odborníka. Kolem zákroků pro vyhlazení vrásek panuje řada mýtů a většina žen se jich bojí jak čert kříže, ale v dnešní době už není proč. Dokonce už máme víc možností, jak se vrásek zbavit. Všeobecně známý je jen botuloxin. To je látka, která se využívá k vyhlazení vrásek a doktor vám ji vpíchne injekcí.

Já jsem se byla o vyhlazení vrásek poradit s doktorem na brněnské klinice Medicom Clinic. Tady pro každého vyberou nejvhodnější metodu odstranění vrásek, takže je možné, že na vás vůbec nikdo „stříkačku“ nevytáhne. Na konzultaci jsem se dozvěděla, že se vrásky dnes vyhlazují i laserem a ultrazvukem. Používají se i jemné vpichy maličkých jehliček, které aplikují do kůže sérum pro podporu tvorby kolagenu. Většina klinik poskytuje konzultaci ohledně odstranění vrásek zadarmo a je to zkrátka nejlepší způsob, jak se dozvíte, co by vyhovovalo zrovna vám. Konzultace je nezávazná, takže se vždycky můžete vrátit k vaječným bílkům.

Hodně štěstí v boji s vráskami!

Autorka: Barbora Nováková


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.