Voňavé degustační balíčky kávy až do domu

Těšila jsem se. Kdo by také rád nedostával balíček, že? Navíc voňavý. A ještě ke všemu určený k ochutnávání. Požitek na sebe nedal dlouho čekat. Přišel přesně podle plánu. Úhledně zabalený. Uvnitř na mě čekaly tři lákavé kávy. Z Mexika, Ugandy a Brazílie.

Ke každému balíčku zrnkové kávy taky jedna degustační karta. Stručná informace o původu kávy, metodě zpracování i o pražírně. Charakteristiku kávy nečtu, nechci, aby mě ovlivňovala při ochutnávání. Místo toho rozstříhávám první balíček s nádherně upraženými zrnky kávy. Vůně se line z kuchyně do obýváku i do pracovny. A to jsem zrna ještě neumlela! Melu ručně. Jana mele kávu. Jana vaří vodu. Jana nasává vůni.

P1150946_PerfectPhoto.cz_2015-02-22 19_45_14

Degustace skvělé kávy

Konec slabikáře. To se nedá popsat! Tápám po slovech (což se mi zase tak často nestává). Čerstvě umletou kávu zalévám vodou. Teď teprve se do vzduchu odpařuje to správné aroma. Jako první ochutnávám kávu z Ugandy. Konkrétně pochází z místa Mt. Elgon a zpracována je mokrou metodou. Pochází z pražírny Fair&Bio. První doušek je víc než lahodný. Jemná hořká chuť přechází do sladkých tónů, pak jsou cítit mandle. Výtečná káva, jemná a zároveň intenzivní chuť, aroma lehce kořeněné se zvuky sladkých květů, tělo plné, bohaté, dochuť dlouhá a sladká.

Vychutnávám doušek po doušku a zaznamenávám pocity do první degustační karty. Ono mě to baví! Zapojím svého muže. Ochutnává se mnou. Trochu se lišíme v názorových detailech, ale v tom podstatném se shodujeme. Hořkosladká chuť, plné tělo, výborná káva. Chci se jí napít znovu, znovu a zase. A to mě čekají ještě další dvě ochutnávky. Kávovou hrou trávíme odpoledne a část večera. Ne, nebudeme bdít. Vždycky se nám po dobré kávě ještě lépe spí. A ráno se probudíme dalším voňavým šálkem.

P1150943_PerfectPhoto.cz_2015-02-22 19_41_52

Ochutnávka kávy až do domu

Tak jo. Je načase říct vám víc o voňavých kávových balíčkách. Ta myšlenka, jejíž podstatou je usnadnit lidem přístup k čerstvě upražené výběrové kávě, mě nadchla. Objednáte si měsíční degustační balíčky kávy, která pochází z vybraných českých a slovenských pražíren. A těšit se můžete vždy na tři 50 gramové balíčky kávy z různých koutů světa.

Okoštujete tak výběrovou kávu, která je pěstována, zpracovávána a pražena s velkou péčí. Kávové předplatné si objednáte velmi snadno na stránkách originálního projektu Coffee to Home. Na březen je například připravena káva z Kostariky, Dominikánské republiky a Malawi. Předplatné na jeden měsíc stojí (jen) 270 korun. Vybírat můžete ještě z varianty na tři měsíce nebo na půl roku.

(Jo a kdyby vám to celé přišlo jako skvělý nápad na dárek pro vašeho přítele, manžela, maminku, tetičku nebo kohokoli, kdo kávu miluje, tak jsou připraveny dárkové poukazy. Mně by třeba takový voňavý, úhledný a s péčí zabalený balíček doplněný milým dopisem o kávě a o celé službě udělal velikánskou radost).

Tak ať vám voní. A kávě zdar.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.