Víte, jakou masáž potřebujete?

Dotýkání se je nejen příjemné, ale i životně důležité. Je dokázáno, že novorozenci bez tělesného kontaktu a pohlazení výrazně chřadnou. Dětství už máme sice za sebou, ale doteky potřebujeme stále. I ty vybrané a speciální, jaké poskytují masáže.
Masáže mají mnoho benefitů, což se za několik tisíc let v historii opakovaně potvrdilo. Již stará čínská, ale i indická (ajurvédská) medicína využívala doteky, hlazení a natahování těla pro prevenci a léčbu některých chorob, či k udržení pružné pokožky. V Indii například dodnes dostávají nevěsta a ženich před svatbou masáž. Kleopatra si zase nechávala masírovat chodidla, když hodovala za stolem vrchovatě obtěžkaným jídlem. Ani ti nejchudší však nepřišli zkrátka. Je známo, že otroci pracující na stavbách pyramid, dostávali část mzdy ve formě oleje na každodenní masáž. Jasně, že to měli jejich majitelé dobře promyšlené – otroci pak vydrželi déle pracovat.

Masáže bychom si ani my neměli odepírat, naopak, měly by být běžnou součástí každodenního života, protože zvyšují jeho kvalitu. Je třeba si vždy vybrat takovou masáž, která vyřeší problém, jež nás aktuálně tíží, nebo nám pomůže vyhnout se jinému problému. Určitě je z čeho vybírat, neboť masáží je skoro nekonečné množství, a každá je v něčem jiná.

Klasická masáž

Osvědčenou klasikou nikdy nic nepokazíme, ale mnohému pomůžeme. „Klasická masáž nejenže pomáhá uvolnit ztuhlé svaly a odstranit případné bolesti, ale zlepšuje i prokrvení svalů a pokožky,“ říká Alena Tóthová, masérka a vedoucí wellnessu v hotelu Malvázia, ve slovenských Prievalech. „Kdo si klasickou masáž dopřeje pravidelně, ten určitě pozoruje zlepšení pohybového aparátu, i pevnosti a pružnosti pokožky.“

Tento druh masáže je výborný i při rekonvalescenci po úrazech a delším znehybnění, perfektně se hodí pro lidi se sedavým zaměstnáním, i pro sportovce.

Masáž lávovými kameny

K masážím se také používají kameny, které vyvrhla zem ze svých útrob. Nemusíte věřit tomu, že mají silné energetické vibrace, stačí neignorovat fyzikální fakt, že umí absorbovat a předávat tepelnou energii. „Proto tento druh masáže zlepšuje prokrvení organismu, zrychluje metabolismus, stimuluje lymfatický systém a podporuje detoxikaci těla. Pomáhá při bolestech a odbourává stres,“ vysvětluje masérka z wellness hotelu Malvázia.

Pokud trpíte nervozitou, bolestmi zad, ztuhlými svaly, trápí vás špatná cirkulace krve nebo pocity úzkosti či nespavost, masáž lávovými kameny je to, co vám pomůže.

Medová masáž

Nebudeme vám mazat med kolem úst, ale rádi vám doporučíme medovou masáž, pokud se potřebujete rychle, efektivně a zároveň příjemně zbavit škodlivin nahromaděných v těle. Kombinace medu, který má sám o sobě léčivé účinky, a speciálních masérských hmatů, dokáže dostat z těla opravdu hodně nepořádku. Pokud například kouříte, po necelé půlhodince medové masáže můžete cítit zápach nikotinu, který se přes póry dostává z těla…

Medová masáž však dokáže daleko víc! „Doporučuji ji jako prevenci civilizačních chorob, při nervových poruchách, při problémech s potencí a plodností a mnoha dalších potížích, které souvisejí s moderním životním stylem,“ vypočítává A. Tóthová.

Exotická Lomi Lomi

Nikdo nikoho nebude lomit ani lámat, naopak, havajská masáž Lomi Lomi je terapie založená na dlouhých, plynulých pohybech. Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, detoxikuje a odstraňuje bolest, únavu a napětí. „Je vhodná pro ty, kteří potřebují odblokovat svaly, očistit organismus a nabít ho energií. Já ji doporučuji i po fyzické zátěži na regeneraci organismu,“ uzavírá zkušená masérka.

Autorkou článku je Martina Hrubá, foto: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.