Víte, co je to busking?

Blíží se léto, čas spojený s dovolenými. Proto si dáme malé vzdělávací okénko, jelikož s buskingem se při cestování můžete setkat.

Co je to busking?

Busking znamená pouliční umění. Může se jednat o jakoukoli formu umění, např. hudební, divadelní, malířskou. Můžete také potkat různé artisty.

Taková tvorba je většinou spojena s dobrovolnou odměnou. Je tedy na vás, zda umělce odměníte nějakou částkou. V posledních letech se mimo jiné rozmohlo placení pomocí QR kódů. Mnohdy u sebe tedy nepotřebujete mít hotovost.

Zdroj: pixabay.com

Procházka městem

Při procházkách v lázeňských městech nebo prostě ve městech se těmito umělci, tzv. buskery můžete setkat. Ukazují, co umí, a také umí skvěle navodit příjemnou atmosféru a z vaší procházky udělat něco kouzelného.

Zdroj: pixabay.com

Co všechno je možné v ulicích vidět?

V tento okamžik lze říci, že kreativitě se meze nekladou. Můžete vidět vše: akrobacie, tance, polykání ohně či mečů, žonglování, kouzelnictví, loutkoherectví, pantomima, recitace, malování obrázků a karikatur, hudebních vystoupení (s kytarou, harmonikou, flétnou, pianem, klarinetem, houslemi,…).

Zdroj: pixabay.com

Regulace zákonem

V mnoha zemích je tato činnost regulována zákonem. V Česku je při busikingu potřeba dodržovat vyhlášky obce, na jejíž území budete busking provozovat. Obecně ale lze říci, že stačí dodržovat obecná pravidla pro pobyt na ulici. Není tedy potřeba řešit něco speciálního.

Zdroj: pixabay.com

Úvodní: pixabay.com


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.