Virtuální asistenti šetří firmám čas. Pracují jako volnonožci

Moderní komunikační technologie rozvazují lidem ruce, zatímco firmám šetří čas a peníze. Platí to i o fenoménu poslední doby virtuálních asistentech. Většinou jsou to profesionálové s několikaletou zkušeností v administrativě, personalistice, komunikaci nebo organizaci, kteří přešli na volnou nohu. Menší i větší firmy si je mohou najmout na administrativní úkoly, marketing nebo personalistiku. Výhodné je to oboustranně.
Virtuální asistent patří k těm profesím, které si ještě před několika lety uměl představit jen málokdo. Podobně jako například home office, ke kterému přistupuju pořád víc firem. Virtuální asistent patří k novým typům zaměstnání, které s sebou přináší rozmach komunikačních technologií. Dnes už prostě nepotřebujete, aby ve vedlejší místnosti seděla sekretářka nebo tajemník. Svoji práci můžou velmi dobře odvádět z druhého konce republiky. A za mnohem nižší náklady.

Virtuální asistent pracuje efektivně

Jak funguje virtuální asistent? Je to jednoduché. Pracuje nezávisle a nemusí (ale může) docházet do vaší firmy). Práce virtuálního asistenta je možná díky moderním komunikačním technologiím, jako je e-mail nebo Skype. Stačí připojení a propojení na dálku – snadno mu zadáte konkrétní úkoly, on je v dohodnutém čase splní a vy mu zaplatíte jen za práci, kterou pro vás skutečně odvedl. Jinak řečeno, virtuální asistent pracuje jen v době, kdy ho opravdu potřebujete – takové řešení je efektivní a šetří vaše finance.

Zatímco za práci sekretářky nebo asistenta na plný zaměstnanecký úvazek byste zaplatili nejméně 20 tisíc korun měsíčně, virtuálního asistenta si platíte jen za skutečně odevzdanou práci. Sazba je většinou hodinová nebo za konkrétní úkon. Pohybuje se většinou kolem 200 až 350 korun za hodinu nebo za úkon. Dohodnout se můžete také na paušálu nebo „balíčku“ služeb ušitém na míru.

Co vše zvládne virtuální asistent?

Služby virtuálního asistenta využívají především menší společnosti nebo podnikatelé, které nemají vlastní sekretariát, marketingové, personální nebo PR oddělení. Přesně tak, všechny tyto služby umí virtuální sekretář pokrýt.

Virtuální asistent pro vás zajistí administrativní úkony, zpracuje data, vyřídí firemní komunikaci, vyhledá kontakty, provede rešerše, zajistí vaši služební cestu, zorganizuje firemní večírek nebo konferenci.

Pomůže vám také s pracovně-právní administrativou nebo s výběrovým řízením vašich zaměstnanců. Můžete ho pověřit jednáním s úřady, vyřízením telefonátů nebo e-mailů. Většinou bude užitečný také jako podpora vašeho obchodního oddělení. Většina virtuálních asistentů také zvládne správu vašich firemních webových stránek, e-shopů nebo blogů.

Více najdete na www.virtualniasistence.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.