Víme, co má vliv na úspěšnost umělého oplodnění!

(PR) Toužíte po miminku, ale přes veškeré snahy se na testu stále neobjevily dvě čárky? Pokud se o početí dítěte pokoušíte příliš dlouho, možná vás napadlo, že vám pomůže jedině umělé oplodnění. Ale ani to není zárukou, že se vše podaří. Vaše šance na úspěch závisí na množství faktorů. Dobrá zpráva je, že některé můžete ovlivnit.
Se stoupajícím věkem šance na otěhotnění klesá

Bohužel je to tak. V podstatě každá dotázaná klinika provádějící umělé oplodnění Praha vám sdělí to samé – starší ženy nemají tolik zdravých vajíček jako mladší pacientky. Ze statistického hlediska je rozdíl naprosto zásadní. Zatímco ženy ve věku do 35 otěhotní ve 40 % případů, ty ve věku nad 42 mají pouhou 4% šanci.

Předchozí těhotenství je plus

Ženy, které byly těhotné již v minulosti se stejným partnerem, se kterým se snaží o dítě v rámci umělého oplodnění, mají logicky větší šanci na úspěch. Do karet naopak nehrají různí partneři a prodělané potraty.

sidonie-casopis.cz_fertility-ivf_eu_01

Záchrana v podobě mladší dárkyně

Ženám ve věku od 35 do 40 let může výrazně pomoct dárcovství vajíček mladších dárkyň. Ty musí podstoupit celou řadu vyšetření, v rámci kterých lékaři vyloučí jakékoliv abnormality, genetické poruchy a dědičné nemoci.

Roli hraje také váš přístup k životu

Není tajemstvím, že ženy preferující zdravý životní styl mají mnohem větší šanci otěhotnět než například kuřačky. Kouření má negativní vliv na množství hormonů potřebných pro stimulaci ovarií a snižuje úspěšnost implantace. Alarmující je, že ženy kuřačky průměrně podstupují až dvojnásobný počet cyklů než nekuřačky.

Pregnant woman's belly and ultrasound over white background.

Vyberte si kvalitní kliniku

Zásadní vliv může mít také vhodně zvolení centrum pro IVF Praha. Zohledněte vzdělání a praxi lékařů, ale také poměr živě narozených dětí ke všem započatým cyklům. O klinice si uděláte obrázek i podle vstupních kritérií pacientů.

Zdroj: Komerční sdělení, foto: archiv inzerenta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.