Venkovské léto: Doplňky, které vás vrátí zpět do…

Pamatujete si ještě ty dny? Když jste si na chalupě, u babičky nebo na chatě lehaly do voňavých peřin, které se přes den slunily? Když jste z venku cítily vůni sušeného sena, prsty měly namodralé od borůvek a ve vlasech zbytky lučního kvítí…

To byly časy! Bezstarostné dětství, ovocný koláč, právě nadojené mléko, odřená kolena, první velká láska, spálená záda, náramek přátelství, stanování, večerní táborák… No schválně, co se vám vybaví při slově léto?

Ať už jste zrovna teď kdekoli, připomenout si letní pohodu, není zase tak nemožné. Pravda, ne pokaždé se vám povede utéct z víru toho velkého života, který vás lapil do svého kolotoče. Ale třeba stačí jen pár minut nebo vteřin. Zadívat se na hrneček, který vám něco připomene…

Puntíkový hrneček

Kakao z něj chutnalo nejlépe. A na hladině se udělal škraloup. Třeba vám tenhle letní hrneček připomene, jak báječně chutnalo kakao s chlebem a máslem u babičky.

hrnek

Zdroj Fler, výrobce keram-ka

Ustláno na pivoňkách

Možná ty peřiny nebudou vonět jako tenkrát, ale svěží pivoňky vám léto připomenou, i když venku bude zamračený den.

povlečení

Zdroj Fler, výrobce Bavlna

Letní buřty na ohni pečené

Třeba už buřty dávno nejíte. To nevadí. K létu ale ohýnek a opékání patří. Připomeňte si je třeba díky buřtovým náušnicím.

buřty

Zdroj Fler, výrobce psychee

Deník

V létě je čas psát si deníček. Neříkejte, že jste to nikdy nedělala. A proč se k tomu právě toto léto nevrátit? Pište, co vás napadá. Vkládejte si do deníčku čtyřlístky pro štěstí, pírka, která najdete v lese nebo pohledy z cest…

deník

Zdroj Fler, výrobce Rikalpa

Indiánská čelenka

Odvážíte se ji nosit? Alespoň na letní posezení u ohně s přáteli ano! Možná není tak krásná, jako ta, co jste si kdysi vyrobila, ale to určitě nevadí.

čelenka

Zdroj Fler, výrobce maryx

Náramek přátelství

Jaký byl ten váš? A od koho jste ho dostala? A víte, že se náramky přátelství zase vrací… Léto je přitom ideální čas na jejich nošení.

náramek

Zdroj Fler, výrobce htrylcova

Na svíčku do stanu

Až si během netradiční dovolené rozbijete stan, tak čím budete v noci svítit? Romantickou skleněnkou, ve které se třepotají plamínky svíčky!

na svíčku

Zdroj Fler, výrobce Bullerbyn decor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.