Věci, které jsem pro miminko potřebovala během 1. roku

A je tady článek na téma, co jsem pro své miminko využila během prvního roku jeho života. Už jste měli možnost číst článek o tom, co jsem nevyužila. Tak aby to bylo kompletní tak se podíváme i na druhou stranu.

Dokud je miminko opravdu miminko. Tak moc nepotřebuje, k životu mu stačí maminka, mléko a láskyplná náruč. Samozřejmě, pokud má miminko nějaké zdravotní obtíže, tak to tak jednoduché není.

Nosítko, případně šátek

Nosítek existuje celá řada. Od novorozeneckých po nosítka na větší děti. Moje zkušenost s nosítky je skvělá. Je pravda, že jsem nosítko začala využívat až tak mezi 3 a 4 měsícem věku miminka, ale bylo spíše proto, že jsem měla pocit, že se v létě to miminko zbytečně v nosítku zapařuje a že je lepší ho mít v ruce nebo v kočárku. Ale jak začal podzim a mimčo jsem musila víc a víc oblékat, tak se nosítko stalo tím největším pomocníkem.

Na zimu to bylo opravdu praktický pomocník. Kočár jsem nechávala doma, tak jsem se s ním nemusela skládat o auta apod.

Vyzkoušela jsem i šátek, nicméně mi nosítko přišlo rychlejší a praktičtější, tak jsem zůstala u něho. Myslím si, že je šátek skvělá alternativa.

Držák na kapsičky

Čas od času k svačince dává snad každá máma ovocnou kapsičku. Pokud je dítě nemotorné a vždy se celé umaže, tak držátko na kapsičku je jedna z nejlepších vynálezů.

Na rovinu, když jsem to viděla v krámě, tak jsem si říkala, jaká je to zbytečnost. Jenže moje dítko se rozhodlo období „já sama“ dělat velmi brzy a ve spojení s učením se „sání z brčka“ vždy kapsička skončila všude možně, jen ne v puse. Takže toto se pro mě nakonec stalo pomocníkem.

Silikonová plnitelná kapsička

V době zavádění příkrmů byla mým velkým kamarádem na cestách, dalo se do ní dát opravdu cokoli. Využívala jsem to i na kefír, jogurty, opravdu všechno. Dobrá je též na domácí přesnídávky, které jsem nechtěla s sebou nosit ve skleničce.

Bryndák s kapsou

Pro mě geniální vynález. Nejvíce jsme to využívali při zavádění příkrmů, kdy jsme učili malou pít ze skleničky. Voda často končila mimo pusu a kapsa to zachytávala skvěle. I ve vyšším věku jsme bryndák využili, tu a tam od pusy spadne nějaké jídlo.

Přebalovací pult

Ať už doma máte přímo přebalovací pult nebo jen nějaké místo na přebalování, tak věřím, že není den, kdy ho nevyužijete. Já jsem ho nakonec využívala mnohem déle, než jsem původně předpokládala. Takže než si ho pořídíte, tak pořádně přemýšlejte.

Učící příbor – kačenka

Jak už jsem zmiňovala, tak období „já sama“ u nás přišlo velmi brzy a s tím, že si malá sedla až dlouho po tom, tak jsme bojovali doma s každým soustem. Velkým pomocníkem nám v té době byl učící příbor. Existuje jich celá řada, od obyčejných, se zvířátka, silikonové atd.

Nám se osvědčil příbor s kachničkou. Malou jsme učili ukazovat/znakovat kachničku, a tak se spojilo příjemné s užitečným a jídlo ji začalo bavit. Navíc brzo si sama ukázala, že bude jíst zcela sama bez naší pomoci.

To jsou věci, které jsem využila já. Nicméně, každá maminka, a i její miminko je jiné, tak je dost možné, že u vás to bude jinak. Nicméně, pokud vás alespoň trochu inspiruji, tak budu moc ráda. A jaké vychytávky jste využili doma vy?

Úvodní foto: pixabay.com


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.