Vánoce bez elektřiny? Ty nejlepší!

Vánoce, kdy nefunguje elektrický proud, mohou být na první pohled  katastrofické. Vždyť je toho třeba ještě tolik udělat! Připravit večeři, douklízet, co se nestihlo, rozeslat maily a smsky, ve kterých přejeme lidem, kterým se ozýváme jen na Vánoce a další a další věci. Jenže všechno může být úplně jinak! Vánoce bez elektrického proudu byly zatím ty neklidnější, nejšťastnější a nejspolečenštější Vánoce, které jsme, kdy měli. 

Mnoho lidí má od té doby, co zjistí, že Ježíšek neexistuje rok od roku vánoční svátky míň a míň rádo. Neví, jaké dárky koupit, nechce se jim mačkat v přeplněných obchodech a jako třešničku na dortu strávit celý vánoční den přípravou sváteční večeře a ještě posledním rychlým úklidem domácnosti.

Minulý rok u nás na Štědrý den vypadl proud. Úklid se nekonal, protože vysavač nefungoval, na smeták nikdo nepomyslel, a když nefunguje vysavač, tak nemá cenu dělat ani nic jiného, že jo. Čas, který normálně trávíme při sledování pohádek, jsme využili k tomu, že jsme navštívili rodinu a známé a zahráli si deskové hry, ke kterým jsme se už roky nedostali. Tím pádem jsme ani nemuseli řešit vánoční SMS a e-maily, protože jsme jim stihli popřát osobně.

Jediné, co nám zbývalo vyřešit, bylo, jak připravit vánoční večeři. Protože jsme se nehodlali vzdát našich tradičních pěti chodů, museli jsme trošku zaimprovizovat. Naštěstí máme sousedy, kteří disponují kamny a tak jsme přípravu přesunuli k nim a vařili spolu. Nejenom, že se celý den obešel bez zbytečného stresu, ale navíc to byly ty nejspolečenštější Vánoce, které se u nás kdy konaly!

Takže Ježíšku, jestli jsi v tom měl prsty, ještě jednou bych ti chtěla poděkovat. Protože Vánoce nejsou o tom, kdo má nejuklizenější dům, kdo poslal nejvíc vánočních přání nebo kdo nakoupil více dárků. Vánoce jsou o zážitcích, tradicích a času stráveném s rodinou.

Jak se nezbláznit, když Vánoce nejdou podle našich představ?

  • Problém je většinou i řešením. Podívejte se na celou situaci jinak.
  • Na každé negativní situaci se dají najít pozitiva. Kolik jich napočítáte?
  • Vánoce jsou hlavně svátky klidu a pohody, nenechte se vystresovat!
  • Na prvním místě je rodina a vztahy, všechny ostatní věci řešte až potom.

Přeji všem Veselé Vánoce plné lásky a míru a šťastný nový rok!

Autorkou článku je Nikola Cieslarová. Foto: pixabay.com


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.