Válku nechci, ale americké vojáky pozdravit půjdu

Ještě nevím, který den to bude. Termín průjezdu vojenského konvoje Severoatlantické aliance zatím stanovený není. Jedno vím jistě, možná bych ten den raději plela záhony. Jenže abych si v klidu mohla užívat vůně půdy, paprsků slunce a krásy modrého nebe, potřebuji dvě podstatné věci. Totiž svobodu a mír.

Válku nechci. Kdo rozumný by taky chtěl zažít bolest, strach a hlad? Kdo by chtěl vidět umírat lidi a pozorovat, jak jeho blízcí trpí? Občas se mi zdá, že žijeme v jakési bublině. Letáky, slevy, supermarkety, seriály. Povrchnost, kam se podíváte. A mezitím vlastně už válka je.

Jak jinak nazvat situaci, která nastala u rusko-ukrajinských hranic ? Putin napřed nestydatě a za tichého přihlížení světa ukradl suverénnímu státu kus území (anexe Krymu). S jídlem roste chuť. To velmi dobře ukázal už Hitler. Takže proč by ruský vůdce nepodpořil vojenskou technikou proruské separatisty na Ukrajině? A jestli někdo tvrdí, že tam válka není a že Rusko nikoho nepodporuje, tak asi žije v jiném světě. Možná bude dobré si místo Haló novin přečíst třeba zprávy na BBC.

Takže na východě Ukrajiny se bojuje. Rusko se činí. A my v české kotlince sháníme na Facebooku odvážné muže, kteří půjdou zbít konvoj vojsk Severoatlantické aliance, který nejede nikam zabíjet, ale jen se přesouvá.

Tahle smutná skutečnost jen dokazuje, jak dobře funguje ruská propaganda. Jak dobrou práci odvádějí ruské zpravodajské služby a jejich tajní agenti. Četli jste přece zprávu o tom, jak česká vláda ve velké tichosti vyhostila ruské špiony.

Je smutné, jak hluboko je bolševismus v naší společnosti zakořeněný. Jak málo stačí, aby i ti, co se nepovažují za komunisty, radikalizovali, hysterčili a zpitoměli. Agresivita bolševismu umí hodně. Vždyť se už i bojíme pojmenovat věci pravým jménem. Dělá nám problém říct – on byl agent StB, on donášel na své sousedy, on násilně kolektivizoval. Dokonce nad tím máváme rukou! Výsledek? Bolševici sedí třeba v zastupitelstvech obcí a činí se. To vám takhle obec bez souhlasu zaveze kus půdy bordelem, a když se dožadujete nápravy, bolševik prská. O to víc, když se zmíníte o historickém gruntu a tradici.

Jakmile se vyjádříte, předložíte argumenty, bolševik se vzteká, překrucuje, zkresluje. Konec konců, s tím má taky dobré zkušenosti. V roce 1948 si tak pomohl k moci. Proč by to nezkoušel znovu? A my, demokraté, se stydíme, krčíme, bojíme. Abychom nebyli třeba obviněni, že máme jiný názor.

Ne. Určitě to není tak špatné. To jsem nedávno jela MHD. Dva mladíci se – světe div se – bavili o historii. „Tak on je Stalin nechal popravit,“ pronesl jeden z nich nahlas bez okolků. Čistá duše. Asi ho ještě žádný bolševik nesejmul. O kousek dál se přidržoval brunátný stařík a neuvěřitelně se šklebil, jak mu to bylo proti srsti.

Jen jsem chtěla říct – bolševikům i všem, kteří se za ně nemají: Svoboda není zadarmo! Jsme součástí NATO a měli bychom se taky trochu přičinit. Třeba už jen proto, aby nás (rozuměj Evropu) zase američtí vojáci nemuseli tahat z průseru – už potřetí v historii.

Válku nechci. Ale vojáky NATO pozdravit půjdu.

Jana Poncarová

Obrázek: Vlajka NATO. Zdroj: Wikipedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.