V novém roce v novém. Nebo radši ne

V době, kdy čtete tenhle článek, už posilovny zase zejí prázdnotou. Pracovní stoly už pod haldami papírů nevidíme, dno popelníků pod horou nedopalků jakbysmet. Do plavek je daleko, do cukrárny mnohem blíž. Resty se začínají vesele kupit, úplně stejně jako koncem roku 2017. Mantru „od Nového roku“ jsme směle vyměnili za obligátní „od zítřka“ a všechno se vrací do starých kolejí. Pokud stále jedete v režimu absolutní změny za každou cenu, zpomalte a…

Vyberte si jednu věc

„Naučím se anglicky, začnu běhat, přestanu jíst sacharidy, budu denně vařit a vrátím se ke gymnastice.“ Takhle ne. Vyberte si jednu oblast, na které chcete zapracovat. Jestli je u vás hlavní prioritou angličtina, nevyčítejte si, že se po návratu z jazykovky stavíte ve fast foodu na burger, hranolky a zmrzlinu, zatímco chlap si doma maže chleba s paštikou. On to zvládne. A vy taky.

All you need is…

Permanentně naklizený dům? Velikost 36? Doktorát z astrologie? Červené porsche? Víkendové nákupy v Itálii? … Opravdu? Tak aby bylo jasno, nemáme nic proti velikosti 36 (pokud ji ovšem nenosí současná žena našeho bývalého muže), ale víme, že to fakt není všechno. Že za slupkou touhy po pseudo dokonalosti jsou věci, které možná nejsou tak oslnivé a sexy, ale mají mnohem větší cenu. Zdravá rodina. Přátelé, kteří nás nenechají ve štychu. Klid v duši. Svoboda. Pocit, že vím, kam jdu. Že jsem na svém místě. A klidně bez jediné změny.

Buďte na sebe hodní

Nestresujte a nesrovnávejte se s ostatními. I když se to v současné společnosti zaměřené na výkon zdá někdy téměř nemožné, nezapomínejte, že život není závod. Možná na konci letošního roku sesbíráte všechny medaile, splníte všechny cíle a předsevzetí a padnete vyčerpáním před cílovou páskou, ještě než odstartují první silvestrovské ohňostroje. Možná nestihnete ani polovinu z toho, co jste si předsevzali, ale projdete cílovou rovinkou s hlavou hrdě vztyčenou, úsměvem na rtech a sklenkou šampaňského v ruce.

Michaela Petra Michalcová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.