Nahromadila se vám doma tuhá mýdla, se kterými už se špatně mydlí a hledáte způsob co s nimi?
Slepit k sobě
Náš starý rodinný trik byl, že jsme staré mini mýdlo pomocí vody nalepili k novému. Často se ale stávalo, že se mýdla při používání rozlepily, a to mě dokázalo neskutečně naštvat.
Udělej si nové mýdlo
Když jsem objevila mýdlové hmoty, se kterými se velmi dobře a jednoduše pracuje, tak jsem se rozhodla si udělat mýdla nová. Mýdlová hmota funguje tak, že ji stačí rozehřát a nalít do formy.
Zdroj obrázku: pixabay.com
Jak zužitkovat staré mýdlo?
Staré mýdlo můžete nechat tak jak je a jednoduše ho jen vložit do formy, zalít rozehřátou mýdlovou hmotou a nechat ztuhnout.
Další, elegantnější možností je zbytky mýdel nalámat/nakrájet na menší kousky a ta poté zalít. Nebo je nastrouhat hrubém struhadle. Je s tím ale více práce, takže pokud si nepotrpíte na „design“, tak bych volila úplně první variantu.
Jaké formičky použít?
Chcete se do toho pustit, ale kromě mýdlové hmoty už nechcete pořizovat jiné potřeby? Využijte to, co máte doma. Jako formičky je vhodné použít silikonové formy na pečení, které poslouží stejně. Moje nejoblíbenější formička je na muffiny. Mýdlo z ní krásně padne do ruky a vlastně to vypadá i docela pěkně.
Zdroj obrázku: pixabay.com
Pokud nemáte silikonové formičky, dobře poslouží i obyčejný plech vyložený pečícím papírem, do něj stačí zbytky mýdel vyskládat, nalít dostatek mýdlové hmoty (aby výška byla cca 4 cm) a po zatuhnutí rozřezat na obdélníky.
Jak nakládáte se zbytky mýdel vy? Využíváte je nějak nebo jste ten typ, co prostě mydlí až do samého konce?
Úvodní foto: pixabay.com