Toulky Španělskem – Málaga – obecné informace

Chystáte se na dovolenou a nevíte kam? Tady máte konkrétní naplánovaný týden ve Španělsku v oblasti Málaga.

Ráda bych s vámi nasdílela můj způsob plánovaní dovolené a s tím i konkrétní harmonogram včetně odkazů na turistická místa a mapu. Vlastně stačí jen přečíst a můžete vyrazit.

Vytvoření pánu

Vždy když plánujeme dovolenou, tak si předem zjišťujeme informace o dané lokalitě, a to včetně otevíracích dob a konkrétních památek, které bychom chtěli vidět. Takto postupně vznikne plán rozdělený na jednotlivé dny. Ne vždycky dodržíme celý naplánovaný harmonogram a rozhodně nedodržujeme pořadí jednotlivých dnů. Plán nám pomáhá k efektivním trávení času. Někdy dokonce zjistíme, že některé památky mají otevřeno třeba jen 3 dny v týdnu, takže se můžeme předem lépe přizpůsobit. Díky plánu můžeme na dovolené vypnout a nepřemýšlet nad tím „co dneska podnikneme“.

Zajít do informačního centra v místě destinace

Ne jednou se nám vyplatilo do tzv. íčka zajít. Většinou tam získáme informace, které na internetu prostě nenajdete. Někdy tam získáte i různé slevy na vstupy a v Čechách je i běžně k dostání turistické razítko.

Ve Španělsku jsme šli do íčka pro informace o tom, jak se používá jejich vlak, zda existuje lítačka atd. Navíc jsme si odnesli slevy na vstupy do atrakcí a turistická místa.

Na obrázku můžete vidět, že se nejedná o malou slevu. V součtu nakonec ušetříte docela dost peněz, tak se to opravdu vyplatí.

Jízda vlakem

Ve Španělsku nakoupíte jízdenky v automatech, které jsou dostupné v mnoha jazycích. Pro nás byla relevantní angličtina.

Abyste mohli zaplatit, museli jste vědět, jaká je vaše cílová stanice. Po jejím zadání to vyzvalo zaplatit hotově nebo kartou a po zaplacení vám automat vydal kartičky.

Ty jste použili pro vstup za turnikety (jako je tomu v např. Praze), a pak také při výstupu a průchodu turnikety.

Pozn.: Po určení cílové stanice jsme skvěle využili aplikaci mapy.cz, kde jsou stanice dobře pojmenovány.

Ubytování

Volili jsme hotel u moře, abychom to měli blízko k promenádě. Oblast se jmenovala Torremolinos. Od letiště v Málaze je to cca 10 km. Dostat se sem skvěle dá i veřejnou dopravou právě již zmiňovaným vlakem.

Hotel se jmenoval Pez Espada. Nakonec to byla velmi dobrá lokalita. I když se na vlakovou zastávku chodilo do kopce, byl to asi 1 km. Zároveň jsme měli možnost se procházet u moře a na promenádě.

Hotelů je zde mnoho, doporučuji volit takový, abyste měli blízko vlakovou zastávku v případě, že chcete využívat vlak.

Co jsme dělali?

Nasdílím s vámi dokument, který si můžete stáhnout a vytisknout. Využít jej můžete hlavně na cestování v dané lokalitě.

Benefit je, že se všude dostanete pěšky nebo vlakem. Není tedy potřeba půjčovat auto. I když samozřejmě, to je také možnost. Pokud byste se rozhodli si půjčit auto, počítejte s výdaji navíc za parkovné. Spousta parkovišť je placených.

Dokument obsahuje odkazy na navštívená turistická místa, odkazy na mapy na konkrétní vycházkové okruhy a mnoho dalšího. Díky tomu vždy orientačně víme ceny, nachozené kilometry (i když k nim musíme přičíst i nachozené km například v zoo apod).

Odkaz na pdf dokument ke stažení: Toulky Španělskem – Málaga – plán

Pokud dokument využijete, berte ho především jako inspiraci k tomu, co navštívit nebo jak si vyrobit vlastní plán, který bude na míru přímo pro vás.

Berte v potaz, že ceny a otevírací doby se mohou lišit.

Tímto jsem nechala nahlédnout pod pokličku tomu, jak plánuji dovolené. Zajímalo by mě, jak to máte vy? Zda máte také nějaký plán anebo prostě vyjedete a na místě se teprve uvidí, jaký bude program? Dejte vědět do komentářů.

Kam dál?

Pokud jste neviděli další články související se Španělskem, tak níže naleznete rozcestník.

Toulky Španělskem – Málaga:

  1. obecné informace (tento článek je právě otevřen)
  2. navštívená místa
  3. co mají ve Španělsku jinak

Foto: pixabay.com. Děkujeme za poskytnutí úvodního obrázku zdarma, celý zdroj je pod tímto odkazem


3 thoughts on “Toulky Španělskem – Málaga – obecné informace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.