Tomáš Klus pokřtil nové album, které promlouvá do duší

Anat život není. Tak se jmenuje nové album Tomáše Kluse, které poprvé představil v sobotu v letním areálu ve Svojšicích u Pardubic. Cédéčko pokřtila zpěvákova maminka. Místo šampaňského ho polila vodou. „Protože z vody jsme stvořeni i my,“ vysvětlil mladý písničkář.

Nebe pod mrakem, ale bez deště. Ideální počasí pro venkovní koncert. Do areálu obklopeného zelení organizátoři vpustili první návštěvníky před třetí hodinou. Vedle teenagerů dovnitř vcházely i postarší páry nebo maminky s dětmi. Kromě stánku, kde si fanoušci mohli pořídit nové CD, nebo třeba tričko s výmluvným sloganem „Ne válkám,“ se tvořily dlouhé fronty i u občerstvení. Času dost – první akordy se z pódia ozvaly až kolem páté hodiny, kdy vstoupil „vlídný písničkář“ Pavel Helan. Publikum si získala i talentovaná Sima Martausová.

Úderem sedmé hodiny (tak, jak před tím slíbil), na podium doskákal Tomáš Klus, kterého tradičně doprovázela jeho Cílová skupina. „Já mám dneska to koleno,“ komentoval svoji indispozici s typickým humorem. Svojšickým areálem se nesly známé hity, jako třeba Jsem, Napojen nebo Nina. Zpěvák nezapomněl ani na (opět) vynikající improvizaci. Protože byl koncert avizován i jako happening proti válkám, zazněla také píseň Malčik.

Po krátké pauze, kdy se kapela převlékla do triček „Ne válkám,“ Klus pokřtil své nové album Anat život není a odehrál všechny písničky. V každé je skryté malé i velké poselství nebo výzva. Tak třeba „..tak uchop svůj život, máš k tomu dvě ruce a jak se chceš mít se rozhodni sám…

Foto a text Jana Poncarová 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.