Pravidelný úklid je základ, i přesto však nemusí být podlaha dokonale čistá. Záleží samozřejmě na míře používání. Chodba, toaleta, koupelna nebo kuchyně bývají nejexponovanějšími prostory v bytě nebo domě a podle toho také podlaha vypadá. Zatímco u dlaždic jsou problémem spáry, u plovoucích podlah jsou kritické rýhy a škrábance. Jakým způsobem se tedy starat o podlahu, aby byla dokonale čistá? Čemu se naopak vyvarovat, aby se podlaha nezničila?
Každodenní úklid je základ
Je to protivné, nikomu se do toho nechce, ale každodenní úklid je základ. Nehledě na povrch by se denně měly odstranit z podlahy hrubé nečistoty, hlavně písek, kamínky nebo drobný štěrk. V opačném případě může dojít k poškrábání a poničení plovoucí podlahy, stejně jako dlažby nebo linolea. Podlahu stačí od hrubých nečistot vysát, navíc je dobré mít v chodbě nebo předsíni kvalitní rohožku, která hrubé nečistoty včas zachytí.
Bez agresivních přípravků
Důsledným čištěním podlah odstraníte nejen špínu nebo skvrny, ale také prodloužíte životnost a perfektní vzhled podlahových krytin. Kromě mytí podlahy pomocí speciálních mopů a čisticích prostředků je nutné také pravidelně podlahu voskovat. Voskování je vhodnější přenechat odborníkům, kteří vědí, jakým způsobem mají ošetření provést. V opačném případě může dojít k poškození, stejně tak se při úklidu vyvarujte použití jakýchkoli agresivních přípravků nebo rozpouštědel. Takové prostředky nejsou vhodné pro žádný typ běžných podlah.
Když hadr nahradí stroj
Je špína zažraná i po důkladném umytí podlahy hadrem nebo mopem? Podlahy je nutné nechat pravidelně čistit strojově. Jen hloubkovým čištěním pomocí kotoučového stroje se podlaha dokonale vyčistí, navíc se eliminuje špína ze spár, ale i možné bakterie. Při silném znečištění je dobré nechat podlahu vyčistit pomocí speciálních kotoučů zvaných pady. Právě díky patřičné péči si může podlaha zachovat krásný vzhled po dlouhá léta. Pro dlouhou životnost a patřičný lesk je také dobré nechat podlahové plochy po vyčištění navoskovat.