Těhotenská móda není nuda. Jak být šik i s bříškem?

Čekáte miminko? Gratulujeme! A protože ne každý má to štěstí, že může téměř do konce těhotenství nosit své oblečení, je třeba tomuto stavu přizpůsobit i šatník. Nevím, jak vy, ale když jsem se porozhlédla po částech obchodů s oddělením zaměřeným na těhotenskou módu, ptala jsem se sama sebe, jestli kromě výměny oblečení je třeba naprosto změnit svůj styl, nebo se přece jen najde pár kousků, které bych si mohla obléci a nepřipadala bych si jak šedá myš?
Co patří do těhotenského šatníku?

Co se týče těhotenské módy, narazíte všude vesměs na to samé – legíny, trička s dlouhým a krátkým rukávem, tílka a džíny ne moc lichotivých tvarů. Z těchto kousků se vám sice podaří vytvořit nějaký (spíš volnočasový) outfit, ale pokud se například chystáte chodit do práce do poslední chvíle stejně jako já, s teplákovými legínami asi moc velkou hitparádu neuděláte! Proto jsem pátrala dál… každá jsme jiná, každá máme jinou postavu i styl oblékání.

Blake Lively_Pinterest

Já jsem se například během těhotenství zamilovala do šatů rovného střihu, které téměř do sedmého měsíce dokonale maskovaly rostoucí bříško. S přibývajícími kilogramy jsem však vsadila spíše na užší střihy, které lehce lemují postavu. Jak samy časem zjistíte, v závislosti na střihu a materiálech budete v těhotenství vypadat buď skutečně těhotně, nebo také tlustě. Proto si dejte na volbě střihu záležet. Vždyť i v těhotenství se nemusíme vzdávat své image!

letní outfit_Blake Lively_Pinterest

Módní pravidlo číslo jedna: kombinujte

Jak už jsem zmínila, z těhotenské módy jsem si pořídila pouze bavlněné legíny, které jsem doplnila různými tunikami. V pozdějším období jsme je nosila i k šatům, neboť byly mnohem příjemnější než silonky. Samozřejmě nesmím zapomenout zmínit ani klasiku v podobě černého, tmavě modrého a námořnického trika s krátkým nebo dlouhým rukávem. Ty můžete totiž skvěle kombinovat. Pokud máte džíny s nízkým pasem nebo takzvané boyfriend džíny, možná budete samy překvapené, že těhotenské džíny vlastně nepotřebujete, neboť do poslední chvíle využijete ty vaše.Základem každého outfitu – i toho těhotenského – je dobře padnoucí střih. Od toho se vše odvíjí. V případě jiného stavu jsem však více než kdy jindy ocenila kvalitní bavlněné materiály a veškerým umělým látkám jsem se vyhýbala obloukem. Dále samozřejmě nezapomínejte ani na doplňky a užijte si jich, co to dá.

Pinterest_outfit I

Jak jsem se sama přesvědčila, s příchodem miminka se na čas musíme vzdát krásných maxi dlouhých náušnic či náhrdelníků a řetízků, po kterých se dětské ručičky tak moc rády sápají. Možná se budu opakovat, ale skvělým kouskem, který vás navíc ochrání před vedrem a sluníčkem, je klobouk. A protože je léto, v obchodech je nekonečně široká nabídka, tak neváhejte a skočte si pro ten svůj.

Pinterest_II

Těhotenský outfit na míru

Pokud se však rády oblékáte a ani v těhotenství se nechcete nakupování skvělých kousků vzdát, doporučuji vyzkoušet obrátit se na švadlenky či návrhářky, které vám vytvoří jedinečný model přímo na vás.A protože se nejedná o butik zaměřený na těhotenskou módu, nemusíte se obávat ani mnohonásobně vyšších cen, než co byste daly za jakýkoliv kousek dané značky. To však nemůžeme říci o obchodech s těhotenským oblečením, kde platíte již za označení “těhotenské”. Model na míru ocení zvláště ženy, které čeká v nejbližších dnech nějaká společenská událost, jako je například svatba, oslava narozenin či jiná akce, na kterou je vhodné hodit se do gala.

ležérní a přitom elegantní outfit_Blake Lively_Pinterest

A protože někdy je potřeba trochu inspirace, máme pro vás pár tipů na těhotenské outfity. Mou oblíbenou herečkou a zároveň módní ikonou, která je zároveň již podruhé těhotná, patří například Blake Lively.

Autorkou článku je Kateřina Doul. Foto: Pinterest.com

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.