Stylové Vánoce: Co si obléknout ke štědrovečerní tabuli?

Jakmile zabalíme poslední dáreček, prostřeme slavnostní tabuli, přijde ten správný čas usednout ke štědrovečernímu stolu. A protože Štědrý den je pouze jednou za rok, je škoda se na něj řádně nepřipravit. Proto jsme pro vás připravili tipy na několik svátečních outfitů, které můžete využít nejen přímo během štědrovečerní večeři, ale i během některého z vánočních svátků.

Vánoční večeře je skvělou příležitostí, kterou zpravidla trávíme se svými blízkými. Užíváme si nejen společný čas a vánoční atmosféru, ale i dobré jídlo. Naše oblečení by proto mělo být na jednu stranu slavnostní a reprezentativní, na druhou stranu bychom neměli zapomínat na pohodlí. Přece jen se nechceme cítit právě na Štědrý den jako ve šněrovačce!

Šaty nikdy nic nezkazí

Když se řekne “slavnostní”, většina žen si představí šaty a boty na podpatku. Ano, elegantními šaty se zkrátka nedá nic pokazit. Mezi tradiční barvy samozřejmě patří černá – malé černé, dále červená či béžová. Velice elegantně ale působí i smaragdově zelená či tmavě modrá. Podpatky můžete zvolit univerzální – v pudrové nebo tělové variantě. Ty se hodí téměř ke všem odstínům šatů. Nicméně k Vánocům samozřejmě patří i stříbrné a zlaté střevíčky.

Pokud zvolíte šaty s krátkými rukávy či bez rukávů, nezapomeňte na větší šál či kardigan, který vás v případě chladu zahřeje. Pokud však máte v pokoji krb, klidně jej nechte v šatní skříni.

outfit II

I kalhoty jsou elegantní

V případě, že šaty nejsou to pravé ořechové pro vás, nic se neděje. Elegantní úzké kalhoty v černé nebo béžové barvě jsou rozhodně také IN. Doplňte je vhodnou halenkou. Pokud zvolíte jednodušší střih, nebojte se jej zvýraznit masivním náhrdelníkem či výraznými náušnicemi. Vždy ale zvolte pouze jeden výrazný prvek! V tomto případě totiž platí více než kdy jindy – méně je více.

 

outfit I

Pohodlně avšak stylově

Pokud plánujete vánoční svátky strávit na chalupě, více než šaty se vám bude pravděpodobně hodit teplý svetr. Červená klasika s norským vzorem je rozhodně trefou do černého. Pak už je na vás, zda zvolíte legíny či černé kalhoty. Aby váš outfit však neztrácel na eleganci, vezměte si boty na podpatku, které dotvoří perfektní look.

Outfit IV

Elegantní retro look

Pro ty z vás, které mají rády trochu toho retra, máme pro vás tip v podobě halenky s límečkem doplněné o sukni do pasu. Tento střih sluší téměř každé ženě, neboť vykouzlí krásnou postavu. A když už tu máme Vánoce, proč si nevzít sukni v červené nebo bordó barvě? K halence či šatům s límečkem se zaručeně hodí decentní náušnice či klasické perličky.

Outfit III

Ať už zvolíte jakýkoliv sváteční outfit, přejeme vám, abyste vánoční svátky prožily v pohodlí a se svými blízkými. Krásný adventní čas!

Autorkou článku je Kateřina Doul, foto pixabay a autorka


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.