Šťastné vykročení do nového roku

Jaký si to uděláš, takový to máš. To je všeobecně oblíbený slogan z  téměř už zlidovělé písničky. Nezbývá, než dát skryté výzvě za pravdu. Něco na tom je. 

Kdysi dávno jsem se pousmála nad doporučením, které na první pohled (nebo spíše poslech!) neznělo příliš reálně: „Máš přání, touhu, sen? Tak si to přání, touhu nebo sen velkými písmeny napiš na zeď u své postele. Anebo i jinam, kde na zapsané dobře a co nejčastěji uvidíš. A věř, že postupem času dojdeš k způsobu, jak své přání, touhu či sen zrealizovat…“

Uplynula spousta let. A nedávno mi tenhle dávný vjem kdosi připomněl.

Ujasněte si své sny

Jistěže stejně jako tenkrát vím, že uvedené zafungovat sice může, ale nemusí. Jde tu ale o něco jiného. O to, že jsme nuceni o svém přání přemýšlet a myšlenky přesně zformulovat. A ujasnit si, CO nám stojí za to, abychom se pokoušeli ke svému snu kousek po kousku přiblížit. Důsledně – a jak nejblíž to jen půjde.

Když máme jasno, může se stát třeba i zázrak. A věřte, že někdy se skutečně dějí!

Aby se ale zázraky dít mohly, musí být na začátku vždycky nějaká touha. Musíte ji prostě mít! Bez ní to nejde. (Psát na stěnu ani na papír ji samozřejmě nemusíte. Úplně postačí, když se trvale otiskne ve vašem srdci…)

 Nebraňte se snít!

Někdy mívám vtíravý pocit, jako kdyby se sny a touhy z našich životů vytrácely. Zdá se mi, že svým skutečným, velkým a vroucím přáním stříháme křídla dřív, než je necháme vzlétnout do říše snů, a nevěříme, že by se jednou, brzy, určitě mohly vyplnit. Nevěříme, že se nám podaří, třeba ne hned, otočit kormidly svých životů tím správným směrem – a pak, krůček po krůčku, dojít až k nepopsatelně opojnému pocitu z vlastního vítězství.

Není jistě sen jako sen. Až teprve čas (a my v něm svým postojem k životu a v životě!) prověří, nakolik jsme toužili po uskutečnění čehokoliv. Co všechno jsme byli pro to ochotni dělat a udělat.

Přeji Vám všem v novém roce pevné zdraví, vnímavé srdce a hodně citu. Abyste uměli, chtěli a nezapomněli snít. A hodně trpělivosti, vynalézavosti a štěstí k tomu, abyste se svých snů, dřív nebo později, skutečně dotkli. Abyste je neomylně dokázali proměnit v realitu.

Šťastný nový rok vám všem!

Autorkou článku je Jarmila Jiráková, foto: pixaby.com

P.S. Říká se, že člověka bez lásky je jen půl. Ani s  životy těch, kteří už v zárodku plaší své velké životní sny, to určitě nemůže být jinak


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.