Sport dětem prospívá. Individuální tréninky otevírají nové možnosti

Pohyb je přirozenou součástí života. Čím dřív si děti na pohyb navyknou, tím lépe. Ať už je to fotbal, atletika nebo třeba plavání, důležité je, aby děti sportování bavilo. Kromě běžných skupinových aktivit jsou stále vítanější individuální tréninky dětí, které s sebou přinášejí celou řadu výhod.

Statistiky hovoří jasně. Obézních dětí přibývá a na vině je především nedostatek pohybu. Malé děti přitom k pohybu přirozeně tíhnou – samy od sebe chtějí zkoušet nové dovednosti. Pokud získají to správné vedení, nejenže brzy přijmou pohyb jako přirozenou součást svého života, ale ve sportu mohou dosáhnout i výborných výsledků.

Aby dítě získalo zdravý vztah ke sportu, je důležité zázemí rodiny. Obecně platí, že pokud rodiče sportují, dítě má k pohybu také blízko. Je ale zřejmé, že ne vždy se může dospělý člen rodiny dítěti naplno věnovat, nehledě na to, že zpravidla nemá sportovní průpravu, aby mohl vést tréninky. Hromadné pohybové aktivity a kroužky nemusí být vždy dostačující, proto jsou stále oblíbenější individuální tréninky určené i pro nejmenší děti.

Výhody individuálních sportovních tréninků dětí

Intenzita individuálních nebo malých skupinových (maximálně 4 děti ve skupině) tréninků má samozřejmě úplně jinou úroveň. Trenér se může mnohem více soustředit na výkony jednotlivých dětí, opravovat jejich chyby a zdokonalovat jejich výsledky. Dítě se rychleji posouvá, získává sebejistotu, výkony se zlepšují. Výhodou je i větší bezpečnost, protože při individuálním tréninku může trenér na děti mnohem lépe dohlížet.

Pro koho jsou individuální tréninky dětí vhodné?

  • Využívají je například děti, které docházejí do sportovních klubů, ale výkonnostně zaostávají, takže se potřebují zlepšit, aby ve sportovním klubu mohli zůstat.
  • Vhodné jsou také pro děti, které se teprve na sport chystají – potřebují získat základy, aby je do sportovního klubu přijali.
  • Nakonec jsou sportovní individuální tréninky vhodné pro všechny děti, které prostě chtějí být ve sportu dobré a potřebují si doplnit běžné tréninky.

Kde a jak přihlásit svoje dítě na individuální sportovní trénink?

Individuální sportovní tréninky jsou poskytované především při fotbale, kdy lze zlepšit výkon, taktiku i další dovednosti potřebné při tomto sportu. K dalším sportům, kterým svědčí individuální či malé skupinové tréninky, je atletika nebo plavání. Individuální nebo skupinové tréninky pro vaše dítě můžete snadno rezervovat na stránkách www.rioso.cz.

Foto: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.