Sníte v noci o létání? A chcete létat vysoko, nebo zůstat při zemi?

Alespoň jednou za život má sen o létání snad každý z nás. Otázkou ale je, jakým způsobem létáme. Snové prožitky se velice liší. Zatímco někdo se nebojí rozletět se do výšek, jiný se drží při zemi nebo vůbec nemůže vzlétnout. Vše vypovídá i o našem charakteru a způsobu života.
Někteří z nás létají ve snech často, jiní se toho bojí, nemohou nebo se jim takové sny ani nezdají či si je prostě nepamatují. Vše je o nás, naší povaze a způsobu života nebo životní situaci. Sesbírala jsem pár rozdílných zážitků a pokusím se je jednotlivě vyložit i s důrazem na povahu tazatele na základě data narození.

Létání ve snu poukazuje na naši schopnost nechat za sebou pozemské starosti a užít si ten lehký a radostný pocit beztíže. Vždyť i duše bez těla dokáže létat a pohybovat se vzduchem. Schopnost létání souvisí s elementem vzduchu a vzdušná znamení zpravidla létávají dost vysoko a zcela bez potíží, ohnivá znamení se obvykle také nebojí a let si užívají, zemská znamení bývají velmi opatrná a raději se drží při zemi. Vodní znamení s rozvinutou schopností imaginace s tímto druhem snění rovněž nemívají potíže, ale také jsou opatrnější.

Ještě jsem neletěla

„Já nelítám, v životě jsem neletěla, mluvím samozřejmě o snech, ale taky o reálném životě, přeneseně i skutečně. Co to znamená?“

Tato mladá žena patří sice ke vzdušnému živlu, ale má v horoskopu tíhu a navíc životní číslo 4. V její povaze dominuje úzkostnost a opatrnost. Není divu, že nelétá. Už samotný radix ukazuje nakupení planet ve spodní části jako těžké závaží. Ale sny léčí a dá se s tím něco dělat. Pokud se bude soustředit na touhu po létání, může se ve svých snech pomalu odlepovat od země, ale zřejmě nebude nikdy létat divoce a vysoko. To ale není na škodu, i tak si může krásný pocit užít a může jí pomoci zbavit se omezení a strachu ve svém životě.

Jen tak poletuju trochu nad zemí

„Občas se mi opakuje sen, že si tak jako poletuju, většinou se prostě odrazím od země a jakoby skáču dlouhé skoky, kdy jsem úplně lehká, třeba tak po 8 nebo i víc metrech se lehce dotknu země a znovu zlehýnka odrazím. Je to spíš takhle „při zemi“, než že bych se vyloženě vznášela.“

U této ženy jsem přemýšlela, co to má znamenat. Pak jsem si vyžádala datum a zjistila, že je to lvice jako poleno, vlastně už od pohledu. Šelma se odrazí od země, vyskočí, letí vzduchem, přistane a klidně zase znovu udělá totéž. Při lovení kořisti nebo klidně i pro zábavu. Takové vášnivé létání, kdy se drží i při zemi, aby neodletěla zase někam vysoko, kde by se necítila pevná v kramflecích. V horoskopu je také vidět, jak tu přirozenou vášeň brzdí opatrnost. Životní číslo jedna ale dává průbojnost a ctižádost. Tato lvice ví, co chce a má přirozený cit a instinkt. Zajímavé je, jak zmínila to číslo 8. Má jej totiž vícekrát v datu narození.

Snažím se marně vzlétnout

„Jsem tlustý, ale vážně hodně tlustý motýl a marně se snažím vzlétnout, sice se mi to zdálo už dávno, ale co to znamená?“

Až neuvěřitelné, že se tento sen zdál provzdušněné a oduševnělé tuplované vodnářce s elfíma ušima. Sama přiznává, že to není aktuální a jakoby to zpochybnila, nicméně domnívám se, že tento druh létání jí není vlastní, jednalo se o krizi, tíhu aktuálního problému. Tato žena momentálně byla tlustým motýlem, který se marně pokoušel létat a věřím, že dnes již létá s bravurní elegancí. Jsou zde vidět i zdůrazněné emoce a vyhrocování záležitostí až do extrému.

Létám denně

„Já ve snech létám téměř denně. Již od malička. Sny mívám živé. Dlouho se mi zdávalo, že se jen tak odrazím od země a letím. Zřídkakdy s někým. Většinou sama. Létám velice často nad vodní plochou, především nad mořem. Krásně čistým, křišťálovým. Občas se z moře stane velká vlna, která pak vše kolem smete, ale já vzlétnu vždy včas a vidím tu spoušť shora. A v posledních pár měsících létám v letadle. Cestuji po celém světě a trávím ve snech čas v letadlech.“

Tato žena je narozena ve znamení býka, ale má velmi zdůrazněný živel vzduchu a ohně, které jí dávají velkou vášeň, energii, odvahu i schopnost létat. Navíc postavení Luny přináší vysokou schopnost imaginace. I když má náročnější aspekty, které ukazují pohnutý a velmi pestrý život, dokáže se postavit všem výzvám. Nedostatek zemského živlu i naznačuje, že často jde do všeho po hlavě a voda ve snu jednak představuje chybějící živel a jednak schopnost napojit se dobře na nevědomí a vidět, co se v něm děje. Shlížet shora na případné spouště. Cestování v letadle už je jiný level. Letadlo je vytvořená ochrana poskytující bezpečí a komfort. Je to let ve výškách a způsob života této dámy. Nemá problém s cestováním do velkých výšek a dálek. Mimo prostor i čas. Pro tuto ženu neexistuje žádné omezení. Životní číslo 3 jen podporuje energičnost této dámy.

Létám volně

„Jojo, takhle si někam zaletět, to je věc. Už se mi dlouho žádný takový sen nezdál. Asi proto, že jeden z významů je, že se člověk něčemu snaží uniknout a už se snažím problémy a starosti řešit. Ale k těm snům, vždy jsem létal sám, vzpomínám si na první let, začalo to tím, že mě někdo v předchozích snech často honil, až mě jednou napadlo se odlepit od země, ale to jsem zatím letěl nízko. Potom se mi zdálo pár snů, kdy už jsem vyletěl výše, bez předchozího nahánění někým, vyletěl jsem pár metrů a pak spirálou zase dolů. Později se ty výšky zvedaly, až jsem začal létat jako superman přímo a nad mraky, nakonec až do vesmíru, ale vždy to bylo o tom, že jsem hned letěl dolů. Jednou to bylo zvláštní, byl jsem schopný proletět jako duch přes baráky, venku byla tma, vzpomínám si hlavně na nemocnici, pokoj s lůžky, mám to živě před očima. Asi mě to mělo připravit na pozdější návštěvy LDNek. Co mě na tom kolikrát štvalo, tak to, že jsem běžné létal, nohy vzadu zvednuté, a když jsem chtěl přistát, tak jsem je nebyl schopen dát pod tělo, to jsem se skoro až vědomě o to snažil, přece nechce člověk spadnout přímo na držku. Ale při tom letu to byl vždy uvolňující pocit, bezstarostný! Tedy až na tu nemocnici.“

Krásně popsaný a rozebraný sen. Tady je vidět, že tento mladý muž svým snům rozumí a hned si je analyzuje. Mladý muzikant narozený ve znamení lva s ascendentem v raku příznačně představuje svou vnímavost a schopnost imaginace, i jistou potřebu opatrnosti a dávku lvího pohodlí. Vnímá jak bezstarostnost a nadhled, tak potřebu řešit své problémy a neulítávat před nimi, když nás pronásledují. Výšky a pády, stejně jako v životě, opatrné a promyšlené stoupání a postupný let stále výše a už beze strachu. To jsou velmi cenné zkušenosti snícího. Snaží se také zabezpečit a chránit sám sebe, nechce spadnout a hlídá si svůj životní standard. Zážitek s nemocnicí byl skutečně sen, který předvídal budoucí události, mohlo se také jednat o astrální cestování. Životní číslo 5 ukazuje skutečného cestovatele.

Létám snadno a často

„Ve snech létám celkem často a snadno. Nepřijde mi to divné. Většinou je to trochu jako sedět a mávat rukama, to je start, pak už jak se vznesu, asi do výšky domů (ne paneláků) nad městem a pořád musím mávat rukama, abych letěla. Je to pak jako plavání. Většinou hladce přistanu, pomalu klesám. Druhá verze je lucidní, uvědomím si, že jsem ve snu, a že si můžu dělat, co chci, tak lítám.“

Mladá umělkyně narozená ve znamení štíra potřebuje ruce, létá jako pták a také přirovnává létání ve vzduchu k plavání ve vodě, tedy zmiňuje svůj vodní živel, schopnost intuitivního vnímání a také lucidního snění. Pomalé a hladké přistávání ukazuje i na to, jak má vše pod kontrolou a je v tom již zběhlá. V horoskopu má zastoupený živel vody i vzduchu, tedy ideální živly pro schopnost aktivní imaginace i létání ve snech. Tu potřebu pohybu rukou bych viděla v Luně v blížencích a vnímám velký nadhled, lehkost, rozevlátost i jiné aspekty ukazující silné schopnosti vizualizace a imaginace. Životní číslo 8 koresponduje se znamením štíra a neprobádanou oblastí nevědomí.

Bojím se letět vysoko

„Nemůžu se odlepit od země, a když se to podaří, bojím se, že se odřu o stromy, až poletím. Bojím se letět vysoko.“

U této slečny narozené ve znamení býka vnímám jakousi přízemní racionální brzdu, navíc ascendent v raku dává také jistou opatrnost, především obavu ze zranění a to především citového. Ostatní planety a aspekty však velmi podporují schopnost vizualizace, imaginace, snění a létání. Horoskop tvoří luk se šípem, který je připraven vystřelit až ke hvězdám. Životní číslo 7 také ničemu nebrání. Strach z výšek i potřeba pevné půdy pod nohama je u tuplovaného býka naprosto pochopitelný, přesto si myslím, že tohle opět může být reakce na momentální životní situaci a schopnost létání ve snech se bude moci časem praktikovat beze strachu.

Autorkou článku je Taťána Kročková. Více najdete na webu www.osnech.cz. Foto: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.