Skliďte na podzim plody. Co už nepotřebujete, uložte ke spánku

Příroda nám napovídá co, kdy a jak. Je podzim. Na zahrádce sklízíme plody své práce. Trávu zdobí barevné listí, které brzy zhnědne. Země se uloží ke spánku. A tak je čas radovat se z toho, co se povedlo. Uspořádat slavnost plodů a hojnosti. A poslat spát to, co už nepotřebujeme.

To se hezký říká, že? Ale ono je to vlastně snadné. Jen si udělat chvilku, zastavit se, zamyslet se. Podzim je k tomu ideální období. Stačí si připravit malý rituál.

Tak já třeba pěstuju zeleninu, letos je sklizeň bohatá a udělám si takové své malé venkovské posvícení. Nachystám si koš plný mrkve, pórku, bylinek, dýní… Posadím se u ohýnku nebo u svíčky (podle počasí, že) a na papír si napíšu, co mi to letos povedlo. Z čeho se raduju, co mě zahřívá u srdce a dobíjí mě energií.

Pak si vezmu druhý papír a tam si napíšu, co ukládám ke spánku. Co už nepotřebuju. Třeba obavy a strachy, nedůvěru, roztržitost. Všechno, co už je překonané, co je za mnou. Co posloužilo, ale teď může odejít na zasloužilý zimní odpočinek. Ten papír spálím. S pokorou, s vděčností i s úlevou. A potom se budu radovat – z úrody, z toho, že jsem občas vystoupila z komfortní zóny a nebála se udělat něco nového, z toho, že jsem víc pozorovala přírodu a překonala malé i větší překážky. Třeba si i zatačním 🙂

fall

Svůj podzimní rituál můžete pojmout různě. Třeba jako procházku v přírodě. Úklid pracovního stolu nebo šatníku. Můžete shrabat listí. Nebo si zapálit podzimní voňavý ohníček. Očesat jabloň. Nebo uspořádat čajový dýchánek.

A jestli třeba tápete, nevíte, co se to s vámi zrovna děje, zkuste požádat prostředníka – třeba tarotové karty. Taky se na jeden takový výklad chystám ke Karolí.

Autorkou článku je Jana Poncarová, foto: pixabay.com


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.