Růžová je barvou roku 2016 a má styl

Růžová patří k barvám, které vyvolávají rozporuplné emoce. Milujete ji, nebo nenávidíte? Oblékáte ji ráda a často, nebo jen sporadicky? I růžová barva má svůj styl, pokud ji zvolíte s citem.

Růžová barva všeobecně symbolizuje lásku, náklonnost, štěstí, ženskost, něhu a romantiku a sluší snad všem ženám. Její výhodou je totiž široká škála, od pouťové sytě růžové, přes fuchsiovou, malinovou, cyklámenovou, starorůžovou až po decentní pastelovou. Ten správný odstín si tak vybere jak bruneta, tak blondýna či zrzka. Pro každou ženu existuje ta pravá růžová, která zalichotí její barvě vlasů, očí, pleti a která se jí bude líbit.

Růžovou dobře kombinujte

V případě, že už se pro růžovou rozhodnete, vhodně ji kombinujte. Něžně působí ve spojení s bílou, béžovou nebo šedou, výrazně naopak s černou.  Bát se nemusíte ani kombinace s červenou. Rozhodně se však vyhněte celorůžovému outfitu.

Růžová spolu s modrou se také stala barvou roku 2016. Odborníci z institutu Pantone zvolili pro letošní rok barvy Rose Quartz a Serenity. Připravte se tedy na jarní výklady obchodů plné něžné růžové.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.