Royal Choice, to jsou osobité náramky z minerálů a kůže

K módě má Tomáš Potůček blízko po všech stránkách. Fotí pro modelingové agentury a vedle toho vyrábí stylové módní doplňky, hlavně náramky. „K Vánocům jsem přítelkyni dokonce ušil kabelku,“ říká dvacetiletý muž, který by rád vystudoval fakultu designu a umění.

Scházíme se v podvečer v kavárně. Tomášovy náramky na mě dýchly před pár měsíci na Bizzar Bazaaru, což je vůbec největší událost z oblasti alternativní módy a designu v Plzni. Od té doby, co jsem si béžový náramek z jaspisu utáhla na ruce, jsem ho nesundala. Jen tak mimochodem, aniž bych tušila, že na stánku ukazuju zrovna na jaspis, byla to správná trefa. Tenhle minerál totiž dodává odhodlání k naplnění záměrů a posiluje odvahu.

Tomßa Poto_ek - czM - 146869

Tomáš vyrábí náramky i z dalších minerálů – tyrkysů, achátů nebo lávových kamenů. Občas sáhne také po dalších materiálech, takže náramky doplní třeba dřevěným nebo keramickým korálkem z vlastní dílny. „Napřed jsem vyrobil několik náramků pro sebe. Prohlížel jsem si totiž různé pánské doplňky, a buď se mi nelíbily, nebo byly drahé,“ říká nad kávou s ženšenem. Protože po jeho náramcích začali pokukovat kamarádi, začal je tvořit také pro ně. A odtud byl jen kousek k tomu, aby si založil vlastní obchůdek na Fleru, který plánuje rozvíjet a co nejdříve doplnit o další designové kousky.

IMG_7144

Náramky, které pod Tomášovýma rukama vznikají, jsou originály. Inspiraci hledá ve světě módy, vymýšlí a kreslí si svoje vlastní kombinace, zkouší, jaké barvy k sobě ladí. Současně dbá i na praktickou stránku věci, takže korálky jsou navlečené na polypropylenové šňůře. „Ta sice není přírodní, jako třeba voskovaná bavlna, ale je velmi pevná a odolná vůči přetržení a opotřebení,“ dodává. Ačkoli koupání s náramky přímo nedoporučuje, říká, že vydrží i slanou vodu v oceánu, což při surfování, které patří k jeho velkým koníčkům, sám vyzkoušel.

Autorkou článku je Jana Poncarová: Foto: archiv Tomáš Potůčka


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.