Proč všichni pojmenovávají ptáky „Pepíček“?

„Rozmohl se nám tu takový nešvar.“ Každý z nás musí znát někoho s ptákem jménem Pepíček .

Zajímalo by mě, zda i vy znáte někoho, kdo pojmenoval svého papouška Pepíček.

Když jsem byla malá

Když jsem byla malá, tak jsme měli doma Andulku vlnkovanou. Vlastně ani nevím, proč jsme ji pojmenovali Pepíček. Jako dítě jsem si myslela, že se to ptáčkovi dobře vyslovuje a lépe se tak naučí mluvit. Náš Pepíček byl kamarád. Mamka ho ochočila, když byl ještě malinký, a nakonec si rozuměl s celou rodinou. Miloval zrcátko, sedal si nám na ramena a kloval nám do náušnic.

Free Parakeet Yellow Parakeet photo and pictureZdroj obrázku: pixabay.com

Šikovná andulka

Může se naučit andulka mluvit? Ta naše to uměla. Uměla vyslovit právě svoje jméno „Pepičku“, dost často při štěbetání vynechala „Pe“. A taky se naučila vyslovovat moje jméno. Asi na mě doma často volali „Haničko“. Víc ze slovníku našeho ptáčka už nevím, byla jsem malá. Tohle jsou vzpomínky, které mám v hlavě, ale věřím, že toho uměl mnohem více.

Proč zrovna Pepíček?

To je otázka k zamyšlení. Neznám na ni jednoznačnou odpověď. Možná tomu mohlo být proto, že jméno Pepíček prostě jen bylo nebo je pro zvířátka oblíbené. Také je to domácké (neoficiální) jméno. Nebo se papouškům opravdu dobře vyslovuje, a tak ho majitelé používají. Co je nesporné, tak je to znělé typicky české jméno, které se používá velmi často třeba i při vyprávění vtipů. Lidé si s tímto jménem mohou pojit pozitivní asociaci a vzpomínky, a tak to jméno dávají svým mazlíčkům.

Máte podobou otázku? Napište nám ji a my na ni pokusíme sepsat článek.

Úvodí foto: pixabay.com


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.