Přátelé, lásky a ten ohromný průšvih – Matthew Perry

Seriál Přátelé (v originálu Friends) zbožňoval snad skoro každý. Dodnes, když běží v televizi repríza tohoto seriálu, se u každého dílu zastavím a zasním. Na každý z nich mám nějakou vzpomínku. Úvodní znělku mám rád a kdykoliv ji slyším třeba i v rádiu, ihned mám lepší náladu.

Přátelé byl a stále je seriálový fenomén. Je vtipný a lidský. Rachel, Monica, Ross, Phoebe, Joey a Chandler. Šestice přátel zažívá strasti a radosti života. Kniha, kterou čtenářům právě představuji, je především o tomto fenomenálním seriálu, ale hlavně je to autobiografie jednoho z těch Přátel. Je jím Matthew Perry, a tedy Chandler Bing.

Chandler z Přátel byl a je povahově podobný Perrymu. Je to takový vtipálek, který používá humor i v těžkých životních situacích. Tohle mají společného. Další už tolik ne – životní štěstí Perry zatím nepotkal (oproti jeho seriálovému protějšku), nebo o něj i přišel.

Kniha Přátelé, lásky a ten ohromný průšvih je hlavně o tomto herci, který se prosadil právě díky seriálu Přátelé. A jaký byl ten jeho průšvih? Těžký, hodně těžký. Matthew Perry například napsal, že nebýt seriálu Přátelé, skončil by možná na ulici jako bezdomovec a na těžkých drogách. S drogami, nebo tedy spíše se závislostí na alkoholu a práškách, měl a možná ještě má Perry mnoho problémů.

Ve své knize s bezmeznou upřímností a otevřeně popisuje svůj boj s vlastní myslí a těžkou závislostí. Jeho zdravotní problémy jsou nekonečné. Několikrát se ocitl na hranici smrti. Matthew Perry ten boj nevzdává a v knize vše popisuje, a hlavně i před tím vším varuje. Knihu si určitě přečtěte. Stojí to za to!

Za redakci Sidonie-casopis.cz – Zdeněk Jindra


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.