Plesová sezóna je za dveřmi: Co si oblečete?

Obléknout si krásné šaty, nakadeřit vlasy, nalíčit se a obléknout střevíčky. Proměna ve femme fatale je žádoucí. Plesová sezóna totiž ťuká na dveře. Je lepší si plesové šaty koupit, nebo půjčit? Podívejte se, jak se připravit.

Vánoce rychle přišly, ještě rychleji odešly. Člověk by si řekl, že bude mít snad chvíli pro nastartování sebe sama, ale opak je pravdou. S příchodem nového roku vyvstanou staré i nové pracovní povinnosti, lidé se vrhnou (nebo se o to alespoň pokouší) do plnění svých novoročních předsevzetí či shazování vánočních kilogramů… kolotoč je zpět.

Protancujte se do nového roku

Nový rok je tu zkrátka se vším všudy. Ale aby nebyl jen o povinnostech a toho, co se “musí”, je třeba mít se na co těšit… Ačkoliv zima sem tam vystrkuje růžky, o sněhových závějích a běžkování za domem si zatím můžeme nechat jen zdát. Co byste ale řekly vyrazit si na pořádný ples? Ať už se rozhodnete pro vesnický bál, městský ples, maškarní ples či jakýkoliv jiný tématický ples, jedno je společné – vždy je důležitá příprava. Na ples se přece nevypravujete každý den.

Kde začít s přípravou na ples?

Vůbec nejdůležitější věcí je zajistit si vstupenky. Čím je ples oblíbenější nebo vyhlášenější, tím je o něj samozřejmě mnohem větší zájem. Proto koupi lístků určitě neodkládejte! Dalším důležitým krokem je volba večerní róby. U většiny plesů je již na pozvánce uvedeno, jaký je dress code. Pokud si říkáte, že dlouhou večerní róbou a smokingem nic nezkazíte, opak může být pravdou. Základní pravidlo etikety totiž říká, že můžete být maximálně o jednu úroveň výš, než je standard dané společenské akce. V případě vesnického plesu tedy zbystřete!

2

Výběr plesových šatů

Výběr šatů – to je věčné dilema každé ženy. Dlouhé, krátké, černé, barevné? Zpomalte. Základní otázkou, kterou si musíte položit, je, zda si šaty budete půjčovat, nebo dáte přednost jejich koupi. Sama jsem zastáncem toho, že vlastní šaty jsou vždycky přece jen lepší. Ale pokud se na to společně podíváme z jiného hlediska (ekonomického a praktického) – příště už ve stejných šatech stejně nikdy nikam nevyrazíte, a proto je škoda vyhazovat tisíce či dokonce desetitisíce za šaty pro jednu příležitost.

Navíc dražší šaty se vám budou prodávat vždy mnohem hůře, než šaty z konfekce. Půjčovné plesových a společenských šatů se přitom pohybuje již od 1 000 Kč. U luxusních rób je pak cenová relace i kolem 10 000 Kč. Zkoušení a výběr šatů ale zásadně řešte co možná nejdříve. Platí totiž, že ¨kdo dřív přijde, ten dřív bere.

3

Účes a make up na ples

Říkáte si, že účes a make up zvládnete hravě samy? To určitě ano! Ale proč byste si jednou nedopřály ten komfort, kdy vás hýčkají v kadeřnickém a vizážistickém studiu. Když už se hodláte proměnit v královnu plesu, tak se vším všudy. Jen ovšem nezapomeňte, že i o tyto služby je v plesové sezóně velký zájem, a tak si termín rezervujte v předstihu.

V případě, že se přece jen rozhodnete pro využití vlastního umu, dejte si pozor na překombinování. Složitější účes se hodí zejména k jednoduše střiženým a zdobeným šatům. To samé platí u make upu. K honosné a velkolepé róbě volte jemný a přirozený make up. Mnohdy pro zvýraznění postačí sytá rtěnka, která je stále v kurzu. Zejména pak odstíny rudé, malinové či švestkové.

Autorkou článku je Kateřina Doul, foto: autorka


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.