„Péřovka“ nebo softshell? Vyberte si tu pravou bundu

I u bund se v dnešní době prosazují jisté trendy a módní novinky, které byste měla vyzkoušet. Mezi hlavní hity nyní patří péřové a softshellové bundy. Víte ale o nich něco?Jaké jsou jejich přednosti a naopak nevýhody?

U bundy, kterou budete opravdu používat, by pro vás na prvním místě neměla být ani tak nízká cena nebo atraktivní vzhled, ale především funkčnost pro daný účel. Než vyrazíte bezhlavě na nákup, podívejte se alespoň na základní vlastnosti péřových a softshellových bund, abyste potom před otráveným prodavačem nebyla za úplné trdlo. Tedy poradit byste si měla nechat tak jako tak, ale přeci jen je fajn, mít alespoň ponětí o tom, jakou dámskou bundu si vlastně chcete koupit.

Pohodová bunda do nepohody

V dnešní době jsou velmi moderní tzv. softshellové bundy, které lze nosit na podzim a na jaře. Tyto bundy v sobě snoubí mnoho výhod, jako je finanční dostupnost, prodyšnost a nepromokavost, zároveň vás udrží v teple a zabrání profouknutí. Softshellové bundy, jsou trendy, mají přitažlivý sportovně laděný vzhled a vzít si je můžete jak do města, tak do přírody na lehkou turistiku. Pokud si ale myslíte, že jste našla dokonalou bundu, kterou už nedáte z ruky, vězte, že až vám začnou v zimě modrat prsty, změníte názor. Softshellové bundy se kvůli svému „větrání“ do opravdové zimy nehodí.

Péřová bunda zahřeje

Péřové bundy jsou nesmrtelnou klasikou, která se znovu vrací do módy. Jejich charakteristický tvar je tvořen jednotlivými varhánky, které jsou naplněné peřím. Výhodou těchto bund je, že jsou opravdu teplé a udrží vás v suchu, jelikož vrchní materiál je nepromokavý a větruodolný. Na druhou stranu péřové bundy nejsou příliš prodyšné a při praní vyvstává jistý problém. Pokud budete do péřové bundy investovat, lepší je ji při umazání odnést do čistírny, kde si s ní poradí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.