Oslňte krásnými a bílými zuby i bez chemie

Obdivujete herce a herečky, které se na nás v reklamách smějí a ukazují svůj zářivě bílý chrup? Mít dokonale bílé zuby je trochu science fiction. Každý chrup má, co se týká bělosti, určité hranice. Celebritám tak kromě specialistů s bělícími prostředky mnohdy vypomůže Photoshop či hra se světly. Jestliže toužíte po bílém chrupu a nechcete přitom utrácet tisíce za bělení zubů, mrkněte na několik tipů, které vám pomohou k zářivějšímu úsměvu.

Prevence žloutnutí zubů

Co si budeme povídat, dnešní životní styl našim zubům příliš neprospívá. Pijete kávu? Kouříte? Rády si dopřejete skleničku dobrého červeného vína? To vše bohužel vede k tomu, že jsou naše zuby zažloutlejší. Možná vás překvapí, že zuby mohou viditelně zežloutnout i po některých antibiotikách. Pozor si taktéž dejte na limonády, perlivé a iontové nápoje. Abyste předešli žloutnutí zubů, dobře zvažte i váš způsob života, stravování a pitný režim. Sama si nedovedu představit, že bych si během dnes nedala šálek voňavé kávy nebo si ke grilovanému masu nedopřála skleničku červeného. Proto je skvělé, že máme po ruce řadu pomocníků, kteří nám s bělením chrupu účinně pomohou.

Sladké bělení

Kdo by nemiloval jahody? Jahody právem patří mezi nejoblíbenější druh ovoce. O to víc vás jistě potěší, že jahody jsou v domácím bělení zubů osvědčenou jedničkou, neboť obsahují enzymy, které mají schopnost odbarvování. Zkuste proto jahody rozmačkat a vzniklou jahodou pastu naneste na zuby. Nechte působit pět až deset minut. Tuto proceduru je dobré opakovat každé dva týdny.

Jedlá soda nejen na skvrny

Jestliže se vám čas od času stane nějaká nehoda s vylitou kávou či se vám na halence objeví jiný druh skvrny, pravděpodobně sáhnete po osvědčené jedlé sodě nebo octu. Ano, i v případě bělení chrupu má jedlá soda své místo. Špetku jedlé sody můžete například přidat i k jahodové pastě, díky čemuž ještě podpoříte bělení. Jedlou sodu však můžete na zuby nanést i samostatně. Ideální je namočit si kartáček a nanést na něj jedlou sodu či prášek do pečiva. Poté jím jemně třete zuby. Kromě bělení se navíc zbavíte bakterií. U tohoto způsobu si však dejte pozor, abyste zuby čistily velice jemně, jinak byste mohly poškodit sklovinu. Za pomoci jedlé sody si můžete vytvořit i účinnou bělící pastu. K jedlé sodě přidejte stejné množství octu a špetku soli. Hotovou pastu naneste na zuby a nechte pár minut působit. Poté si zuby vyčistěte běžným způsobem.

Pomůže citron i bylinky

K bělení zubů můžete použít i citronovou masku, kterou vytvoříte tak, že plátek citronu posypete jedlou sodou. Vzhledem ale k tomu, jak je citron agresivní, buďte s citronovou kúrou opatrné a aplikujte ji jen výjimečně. Naopak bylinkovou kúrou můžete vaše zuby rozmazlovat často. Lístky čerstvé bazalky či svěží máty jsou skvělým přírodním bělidlem. Navíc vás zbaví bakterií a dodají vám svěží dech. Z bylinek vám obdobně pomůže i šalvěj.

Kokosový olej pro bílé zuby

Co ale považuji sama osobně za nejlepší způsob, jak docílit bílých zubů nenásilnou a navíc ještě příjemnou formou, je kokosový olej. Po vyčištění zubů naneste kokosový olej na kartáček s měkkými štětinkami a jemnými krouživými pohyby přejíždějte po jednotlivých zubech. Výhodou je, že kokosový olej můžete na zuby aplikovat denně.

Sýr jako přírodní bělidlo

Máte rády sýry? Výborně! Díky kyselině mléčné představují přírodní bělidlo. Navíc obsahují vápník, který zuby chrání před vznikem kazů. Zajímavý způsob bělení zubů představuje i masírování bílou slupkou pomeranče.

Jak sami vidíte, dosáhnout bělejších zubů lze mnoha způsoby. Než se tak rozhodnete vydat se ke specialistům a využít profesionální techniky, vyzkoušejte některý přírodní způsob. Možná budete překvapené, jakých výsledků můžete dosáhnout.

Autorkou článku je Kateřina Doul. Foto: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.