Novolunní tarotový výklad: Prosinec 2015

Milé čtenářky a čtenáři. Máme pro vás vánoční dárek. Hurá! Požádali jsme úžasnou Karolínu Dobrovskou, tarotovou alchymistku a osobní koučku, o novolunní tarotový výklad. A tady je. Ať vám v tom krásném adventním čase přinese inspiraci, nadhled a vše, co zrovna potřebujete.

Jen krátce k tarotovému “čarování”, jak vlastně funguje a co si z těhle výkladů (ne)odnést. Způsob, jakým chápu a používám Tarot já, Karolína (ahóóój, těší mě!:-), není žádná křišťálová koule věštící budoucnost, ale spíš takové zrcadlo našeho podvědomí a toho, co se v nás děje tady a teď. To se samozřejmě liší člověk od člověka, nicméně stejně jako jsme každý v něčem jiný, tak je taky spousta věcí, které sdílíme kolektivně. No, a přesně o těhle společných tématem a kolektivní energii mluví i můj následující výklad, který vám rozhodně nepoví, co vás v následujících dnech čeká a nemine, ale spíš vás jen tak přátelsky upozorní na určité tendence, kterým je v nastávající lunární fázi dobré věnovat pozornost, pokud chcete co nejrychlejc směřovat přesně tam, kam potřebujete.;-)

Co je s dnešním novoluním dobrý uzavřít a nechat odejít: Velekněz

Velekněz je v Tarotu symbolem takovýho toho osvícenýho učitele, kterýho jsme si všichni vždycky přáli mít. Učitele, který je hravý a zvídavý a který se od svých žáků vlastně neliší ničím jiným než o trochu větší životní zkušeností. No, a přesně taková je i čistá forma našeho vnitřního učitele, kterému jde vždycky prostě jenom o poznání a čistou radost z něj.

Ale upřímně, kolik takových učitelů kdo z nás kdy měl? To, s čím se většina z nás setkává, ať už někde tam venku nebo přímo ve svojí hlavě je spíš pěkně nesympatickej kritik a pedant. Soudce, kterýmu nejde o zvídavost, rozvoj a tvořivost, ale o výkon. O určování toho, co je dobře a co špatně, o hodnocení, známkování a rozdávání poznámek. A to je přesně to, co je potřeba tuhle lunární fázi opustit. Tuhle svojí potřebu dělat věci podle pravidel, “správně” a prostě tak, jak nám někdo řekl, aniž by to vlastně jakkoliv odůvodnil. Potřebu hodnotit a soudit, soutředit se na výkon namísto prostého prožitku z poznávání a experimentování.

“Hmm, to je sice moc hezký, Karolí, ale jak jako na to,” řikáte si?

  • Svého vnitřního pedanta můžete začít zpochybňovat třeba jednoduchou otázkou, “Co by se stalo, když bych jednou nehrál/a podle pravidel?”
  • “Co by se stalo, když bych se na chvíli vykašlal/a na to, co je dobře a co špatně a prostě něco udělal/a tak, jak to zrovna cítím?”
  • Svoje odpovědi si napište a hrajte si s nima! Zkuste si na chvilku obrátit role a začněte učit tohohle svýho vnitřního soudce právě tím, že mu sami budete učitelem kámošem.;-)

S čím můžu teď začít a čemu se otevřít: 2 poháry – Kosmická součinnost

Jéééé, tahle karta je krásná! Často bývá vykládaná i jako “láska” a jejím poselstvím je otevřít se spolupráci a vůbec té myšlence, že v tom všem nejste sami. Láska (ať už ve smyslu sebelásky nebo ve vztahu ke světu kolem nás) totiž ve své podstatě není nic jinýho než právě pocit nějaké sounáležitosti, propojení a toho, že někam patříme. Izolace, odloučení, separace… to všechno pro nás znamená ne-lásku.

Otevřete se proto tenhle měsíc spolupráci, partnerství (v jakýkmkoliv slova smyslu), pomoci a zkrátka pocitu, že někam patříte. Vystavujte se aktivně prostředí, kde vám lidi rozumí, kde můžete být sami sebou, aniž byste museli někomu něco vysvětlovat. Buďte s lidma, co sdílí vaše hodnoty, přesvědčení a cíle. S lidma, co vás inspirujou, podrží a podpoří a otevřete se tak lásce, která je vám v takovém prostředí k dispozici.

Váš strážce a pomocník (aneb na co si vzpomenout, když bude nejhůř!;-): Královna holí

Královna holí je archetypem vřelosti, soucitu a zároveň inspirace. Je to ženská, která životem tančí s lehkostou nespoutaností a její světlo září do všech stran, protože zkrátka ví, kým je a jen tak něco jí nerozhází.

Pokud na vás tudíž následující měsíc vybafnou nějaké nepříjemnosti, které vás zviklají a povedou k pochybám o sobě sama, zkuste následující 2 věci.

  1. Vzpomeňte si na to, co vám dělá radost a co vás baví. A nemusí to vůbec být něco světobornýho! Co by vás bavilo teďka hnedka? Nebojte se být spontánní a trochu nespoutaní! Zatancujte si v kuchyni, zpívejte ve sprše, jděte do lesa a tam si pořádně zařvěte. Nemusíte se nikoho ptát, ani dovolovat, prostě se svobodně projevte, protože přesně to by udělala i královna holí.;-)
  2. Sejděte se s někým, kdo ve vás věří. S někým, kdo vás dovede podržet a kdo vidí všechno to, co vy zrovna vidět nedokážete a ani vlastně nemůžete. S někým, kdo je sám sebou a kdo vám dopřeje svobodu být přesně tím, kým jste teďka v tuhle chvíli. Taky sledujete, jak moc na sebe jednotlivý karty navazujou? To není náhoda!;-))

Autorkou článku je Karolína Dobrovská. Foto: autorka

Rádi byste osobní tarotový výklad? Mrkněte na www.karolinadobrovska.cz/

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.