Novolunní tarotový výklad: Leden 2016

Další novoluní je tady. A proto pro vás Karolína Dobrovská, tarotová alchymistky a osobní koučka, připravila další tarotový výklad. Do nového roku většinou vstupujeme s očekáváním nového, lepšího. Ať vám dnešní výklad přinese inspiraci, nadhled a vše, co zrovna potřebujete.

Jen krátce k tarotovému “čarování”, jak vlastně funguje a co si z těhle výkladů (ne)odnést. Způsob, jakým chápu a používám Tarot já, Karolína, není žádná křišťálová koule věštící budoucnost, ale spíš takové zrcadlo našeho podvědomí a toho, co se v nás děje tady a teď. To se samozřejmě liší člověk od člověka, nicméně stejně jako jsme každý v něčem jiný, tak je taky spousta věcí, které sdílíme kolektivně. No, a přesně o těhle společných tématem a kolektivní energii mluví i můj následující výklad, který vám rozhodně nepoví, co vás v následujících dnech čeká a nemine, ale spíš vás jen tak přátelsky upozorní na určité tendence, kterým je v nastávající lunární fázi dobré věnovat pozornost, pokud chcete co nejrychlejc směřovat přesně tam, kam potřebujete.;-)

1) Co je s dnešním novoluním dobré uzavřít a nechat odejít:Princ mincí

Princ mincí je kartou, v níž se snoubí element větru se zemí a já ji často vnímám jako symbol takovýho toho svěžího, jarního vánku, který přichází, aby pročistil vzduch a dal všechny ty věci, který už jsou dlouho dobu beze změny zase trochu do pohybu.

Je to karta plná nápadů, elánu, odhodlání a prakticky ukotvené, cilevědomé práce (což je mimochodem typický i pro kozoroha, v jehož znamení právě tohle novoluní probíhá ;-), která v sobě ale pořád nese i velký kus hravosti. Právě s ní nám totiž ta naše práce jde tak nějak sama.

S prvním novoročním novem nám tak Princ mincí radí, abychom si sedli a zamysleli se nad tím, kam a proč vlastně chceme letos směřovat.

Co si letos přejete zasadit? A jak přesně (to jakože v jakých praktických krocích) zařídíte, aby tohle vaše semínko opravdu rostlo a prosperovalo?

Kdosi moudrý totiž řekl, že “cíle, které si nenapíšete, zůstávají jenom zbožným přáním!” a tak je potřeba tentokrát věci uchopit prakticky!;-)

Princ na vás mává a vzkazuje, abyste ale při tom všem sázení nezapomněla na to nejdůležitější… Právě na tu hravost a nadšení!

Takže co že je to potřeba nechat odejít?

Strach z experimentování, chybování a snahu o perfekcionismus!

Ať už si na letošní rok plánujete cokoliv, plánujte jen to, co opravdu chcete, ne to, co “byste měla”. To, co vám dává smysl, co vás těší, co vás posouvá blíž k vašim snům. Počítejte i s tím, že vám to občas nepůjde, že se budete vztekat… A že i to je v pohodě.:-)

Ale co když nevim, co mi fakt dává smysl, Karolí? Jak to jako poznám?

Jedno takový príma vodítko je třeba naše věrná kamarádka prokrastinace.;-) Ta je totiž často právě příznakem toho, že se snažíme o něco, co musíme nebo co bychom měli… Ale co nám ve skutečnosti vůbec nedává smysl a tak se tomu vyhýbáme jako čert kříži. Klidně se s váma totiž vsadím, že k věcem, které vás baví, které milujete a jen tak u nich vydržíte i dlouhý hodiny, vás nikdo přemlouvat nemusí.;-)

2) S čím můžu teď začít a čemu se otevřít: Eso mečů

Eso mečů je symbolem prozření. Schválně se na něj podívejte, jak tne do vší tý hmoty a struktury pod sebou a s krystalickou čistotou jí pročesává svojí září.

Je to karta inspirace a dneska se objevila, aby vám připomněla, že to, co je potřeba mít otevřené, pokud si chcete udělat ve věcech jasno, je hlavně vaše mysl.

Poslouchejte proto lidi kolem sebe, mluvte s nima, pište si deník nebo poznámky o tom, co vás zrovínka napadlo a nějak to zarezonovalo. Poslouchejte sebe sama, svoje vlastní myšlenky… Pozorujte je, polemizujte s nima, zpochybňujte svoje strachy a uvidíte, že na vás najednou někde vyskočí něco, díky čemu se vám rozsvítí!

3)Váš strážce a pomocník (aneb na co si vzpomenout, když bude nejhůř: 6 holí – Cíl

Hole jsou v Tarotu barvou ohně, vášně, odhodlání… A přestože tahle konkrétní karta může být trochu matoucí, protože není úplně jasný jestli se na ní ta postava právě na něco nenapíchla,:-)) tak já na ní vždycky při bližším pohledu vidím TOHLE.;-)

A co vám teda v nadcházejícím měsíci pomůže, když bude nejhůř?

Vrátit se zpátky ke svému cíli a k tomu svému “proč”.

Za čím vlastně jdete a stojí vám to za to?

Najděte a nebo si vyrobte něco, co vám bude vaše sny připomínat (bezva jsou třeba manifestační nástěnky, afirmační kartičky anebo koneckonců právě i Tarotový karty) a vracejte se k tomu, když vám bude ouvej.

Představte si, že všechno po čem toužíte, už dávno máte… Jak se cítíte?

Dává vám to ještě pořád smysl nebo už vlastně moc ne?

Ještě pořád to, za čím směřujete, vážně chcete?

Ať už jo anebo ne, obojí je v pohodě! Důležitý je být k sobě upřímná a svoje rozhodnutí o tom, jestli v něčem pokračovat nebo se na to vykašlat udělat vědomě a cíleně.

Autorkou článku je Karolína Dobrovská. Foto: autorka

Rádi byste osobní tarotový výklad? Mrkněte na www.karolinadobrovska.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.