Naučte se, jak sjednat výhodné cestovní pojištění

Cestovat se dnes dá, kdykoliv se nám zamane. Všechny cesty mají jen jednu společnou věc. Je to řádné cestovní pojištění, bez kterého byste ani vy za hranice České republiky neměli vyrážet. Poradíme vám, jak si s vyřízením pojistky poradit a získat jistotu, že se jedná o kvalitní pojištění, které vám pomůže!

Jen s modrou?

Možná jste slyšeli, že se po Evropě může cestovat jen s modrou kartičkou od zdravotní pojišťovny a není tedy potřeba si cestovní pojištění kupovat. Je to omyl, který vás může vyjít pěkně draho. Kartička je pouze garancí, že se vám dostane základní lékařské péče ve zdravotnických zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Vše navíc (například převoz do i z nemocnice, složité výkony apod.) si budete muset hradit z vlastní kapsy. Stát vás to může i miliony korun. Více se tomuto tématu věnuje například tento článek.

sidonie-casopis.cz_online_ergo_cz_01

Limity jako ukazatel kvality

Při výběru cestovní pojistky se v první řadě musíte zaměřit na pojistné limity. Vyšší limity jsou známkou kvality pojištění. Označují totiž nevyšší sumu za léčebné výlohy, které za vás pojišťovna vyplatí. Pro klasické cesty po Evropě i mimo ni je doporučováno cestovní pojištění s limity 5 000 000 Kč. Je důležité si přečíst podmínky smlouvy. Pozornost věnujte hlavně oddílu, kde jsou definovány situace, za kterých pojištění platí. Pokud tam nejsou aktivity, kterým se při cestě chcete věnovat, je třeba se připojistit. Na co si ještě dát pozor? Přečtěte si odpovědi na časté dotazy k cestovnímu pojištění.

sidonie-casopis.cz_online_ergo_cz_02

Doplňky se vyplatí

Kromě klasického cestovního pojištění je dobré si sjednat ještě úrazovou pojistku. Určitě se vyplatí také pojištění zavazadel či pojištění odpovědnosti. Cenově i časově výhodnější je sjednání cestovního pojištění online. Některé pojišťovny při této formě vyřízení nabízí atraktivní bonusy nebo výrazné slevy.

TIP: Sjednejte si cestovní pojištění od ERGO pojišťovny. K základní pojistce získáte za pouhých 10 Kč na den úrazové pojištění, pojištění zavazadel i pojištění odpovědnosti.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.