Módní trendy 2015: O jaké modely doplnit šatník?

Příchod nového roku nejsou jen nová předsevzetí či nové výzvy ale také množství nových trendů, a to ať už se jedná o módu, kosmetiku, svatební výzdobu, interiéry bytu a mnoho dalších odvětví. Čeští i světoví návrháři, výrobci a designéři se předhánějí, která novinka se bude lépe prodávat. V dnešním článku nebudeme samozřejmě řešit všechny trendy, ale podíváme se, co nového by se mělo ve vašem šatníku objevit, abyste zůstala stále IN.

Rozzařte šatník barvami!

Mezi trendy letošního roku patří kanárkově žlutá i barvy moře, nechybí však ani korálová. IN je zkrátka být nepřehlédnutelná! Mezi materiály nebude chybět oblíbená džínovina ani romantická krajka. Denim však nyní dostává naprosto jinou podobu. Díky novým střihům a použití různých materiálů se stává elegantním a sofistikovaným materiálem. Mezi populární střihy patří ty asymetrické. Návrháři dávají pak přednost zejména takové asymetrii, kdy máte jedno rameno odhalené. Myslete tedy na to, až půjdete pro nové šaty nebo top.

šaty

Síťovina bude stále IN

Sportovně laděné ženy jistě ocení, že trendem stále zůstává černá síťovina, kterou je mnoho žen zvyklých nosit přes tílka. Nyní se však můžete více odvázat! Černá síťovina je IN i coby luxusní šaty. A to třeba s délkou až po zem. Při kombinování s ostatními materiály však dbejte na jednoduchost.

Co takhle extravagantnější třásně?

Kromě síťoviny se letošní rok vrací do obliby třásně. Jarní a letní kolekce se bez nich téměř neobejdou. Jsou na šatech, šátcích, sukních, kabelkách ale třeba botách. Zkuste například zkombinovat elegantní bavlněnou košili s trochu extravagantní sukní s třásněmi. Snadno tak vykouzlíte originální model dle posledních trendů!

Šaty pro sportovní i elegantní ženy

Jste košilová typ? Pak ve vašem šatníku nesmí zaručeně chybět takzvané košilové šaty, které jsou velice trendy. A co se týče vzorů, těm vévodí kostky. Výhodou je, že k nim můžete vzít elegantní lodičky i sportovní tenisky a nic nezkazíte. Kromě košilových šatů se bude nosit i hippie styl, a to zejména v podobě maxi šatů potištěných etnickými vzory či batikou.

košilové šaty

Kalhoty se rozšíří a zkrátí

Pokud nepatříte mezi milovnice šatů, máme pro vás další tip. Nyní v podobě širokých 7/8 kalhot. Vypadají skvěle například s otevřenými sandálkami na klínku. Nicméně si je mohou dovolit jen vysoké ženy, neboť tyto kalhoty opticky zkracují.

Tak co říkáte novým trendům? Dáte přednost romantické a něžné krajce nebo extravagantním kouskům s třásněmi?

Autorkou článku je Kateřina Doul.  Foto: Autorka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.