Módní je téměř vše: Jak ale najít svůj styl?

Sledujete poslední trendy a ve skříni vám nesmí chybět horké novinky? Zamyslely jste se však někdy nad tím, že módní diktát nemusí pro vás být vždy to pravé ořechové? Váš šatník by měl odpovídat vašemu životnímu stylu, osobnosti i postavení. Módní je dnes téměř vše, základem je však najít si svůj styl

Jak už je v úvodu naznačeno, není nezbytné mít skříně narvané oblečením, botami, kabelkami a doplňky, které odpovídají posledním trendům. Podstatnější je mít takové věci, které vám budou sedět, a vy se v nich zároveň budete cítit dobře.

Ne vše nám sluší

V každém dámském magazínu na nás chrlí módní rady a tipy, co bychom si rozhodně měly koupit a co v našem šatníku zaručeně nesmí chybět. Opravdu ale budete nosit kabelku s třásněmi či tričko s vtipným potiskem, když jste úspěšnou ředitelkou mezinárodní firmy?. Životní styl a práce jsou dva základní faktory, které velmi (aniž bychom si to mnohdy uvědomovaly) ovlivňují naše oblékání.

Dalším faktorem je samozřejmě věk a postava. To, co sluší dvacetileté štíhlé slečně, nemusí vypadat pěkně na sympatické čtyřicetileté podnikatelce a matce dvou dětí. Dnes se nosí téměř vše. Otázkou je, jak a co zkombinujete. Podstatné rovněž je, na jakou příležitost váš outfit zvolíte. Někdy se bohužel setkáváme s tím, že se ženy domnívají, že když budou nosit značkové věci, budou jednoznačně IN. Omyl! Ani značka vám nezaručí, že váš outfit bude dokonalý.

Jak vědět, co si obléci?

Klíčem k úspěchu je v první řadě zůstat sama sebou. Mít styl mimo jiné rovněž znamená najít kompromis nejen mezi tím, co se mi líbí a co je právě IN, ale i tím, co si mohu dovolit, a to nejen ke své postavě, postavení, věku, ale také temperamentu, který vyzařujeme. Jinak se obléká tichý introvert nebo společenský extrovert.

Styl však není jen oblečení, ale také účes, líčení, doplňky a mnoho dalšího. Nevíte si rady, jak najít váš styl? Zkuste jednoduchý tip – najděte si obrázky toho, co se vám líbí a co byste si na sobě dokázaly představit. Když si nakonec všechny fotografie jednotlivých outfitů projdete, uvidíte, že v nich něco převládá – pravděpodobně to, co je vám blízké.

I styl prochází vývojem

Aniž bychom si toho všímaly, hledání našeho módního stylu nás pronásleduje již od dětství. Pamatujete, když jste si oblíbily jedny šaty, které jste chtěly neustále nosit? Nebo když jste odmítaly nosit sukně, protože jste se cítily dobře jedině v tmavých džínách? Tehdy jste určitě neřešily, zda je daný kousek módní, zkrátka se vám líbil!

V období dospívání si pak každý projde tím, že má své idoly a těm se chce více či méně podobat. Když se dnes podíváte na fotografie ze střední školy, budete se možná divit, jak jste si něco “takového” na sebe mohly vůbec vzít. Tím si projde opravdu každý. Najít si svůj styl zkrátka chvíli trvá. Respektive i náš styl se neustále vyvíjí…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.