„Milý deníčku“ – mému miminku je 8 měsíců

Je to neuvěřitelné, ale je to tu. Mému miminku je 8 měsíců a já ani nevím, jak se to stalo.

Přehoupnul se další rok a čas neúnosně běží. Tím jak začíná být lepší počasí a delší dny a člověk tráví více času venku, tak si ani neuvědomuji, jak se to stalo. Znovu musím napsat, je to klišé, ale na těch dětech si opravdu člověk uvědomuje, jaká je to rychlá jízda.

Z mrňátka už pořádný kus s vlásky

Když se podívám do svých záznamů ohledně váhy, tak za ty 4 měsíce nám malá přibrala o 1,5 kg a už bude brzy na trojnásobku porodní váhy.

Hlavičku už má porostlou tmavými vlásky a snad každý den jsou hustší a delší. V létě už budeme asi dělat první culíčky.

Točící se placka, nesedí ale čumět chce

Každé dítě se vyvíjí jiným tempem. Naše zvědavka se velmi zajímá o svět a i když by chtěla, tak fyzicky ji ještě spousta věcí nejde.  Má velkou touhu a snahu. Všechno ale přichází přesně tak, jak má.

První zoubek, příkrmy a hlásky

Mezi další významné milníky patří zkoušení různých chutí. Z plně kojeného miminka se stává degustátor, který už umí dát najevo, co je chutné a co naopak je. Kojení je stále významnou součástí, o kterou se mimčo hlásí a nenechá se ochudit.

Začínají se klubat první zoubky. Slyšeli jste, že kdo objeví zoubek, tak dostane na šaty? Prý je to jedna z tradic. Nebudu vám lhát, ale něco nového jsem si pořídila v rámci swapu. Je vtipně, že zoubek mnoho lidí objevilo cinkáním o lžičku. Dneska se doporučuje používat lžičky plastové, abychom dětem nezničili zubní sklovinu.

První žvatlání je taky dominantou posledních týdnů. Každé dítě je jiné, ale to naše začalo s prvními slabikami „bababa“. Všechno, co je známé, a máme rádi, tak je „baba“. Pejsek je „baba“, kočka je „ba“ a pak taky táta a máma.

Mluvit neumí ale dobře rozumí

Neuvěřitelné, jak miminko už rozumí a rozezná kočku a pejska, nebo ví, když se řekne razantně ne. Slova jako máma a táta také chápe. Není to krůček od toho je začít vyslovovat?

Přejdeme na sporťák?

Jedna z hlavních myšlenek, které se mi motaly hlavou, bylo, zda už nepřejdeme na sedačkový kočár a využití pololehu. Říká se, že by se mělo počkat, až se dítě posadí. Jenže vydržte s nesedícím miminkem, které má extrémní zájem o okolí, jen v lehu. To není možné. Stejně nakonec dítko vyndáte a poponesete ho. Je to tedy jen o tom, jak dlouho vydrží rodiče.

To jsou naše významné milníky. I když mám pocit, že se teď moc pokroků neděje. Jsme v nějaké fázi, která už trvá dlouho, tak očekávám významné skoky a milníky v následujících dnech.

Úvodní obrázek: Pixabay.com


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.