Měsíček přichází, krev bez vložky odchází

Jestli jste slabší povahy, raději si přečtěte jiný článek. V tomhle se píše o krvi. Té menstruační. A taky o špinavých kalhotkách, častém splachování a situaci, kdy jste na chalupě docela bez vložek.

Když se zakulacuje měsíc, vím, že přijdou mé dny. Při úplňku špatně spím, občas na mě padají splíny. Ale aspoň to mám na co svést. Totiž na měsíc a na měsíčky.

Když začínám cítit ten známý tlak v podbřišku, jen pokrčím rameny. Jedna z mnoha. Žádné cavyky kolem toho. Protože jsem na některé věci flink, vložky zůstaly ve městě, já jsem na chalupě. A nechce se mi jet do města, nechce se mi ani do vietnamského obchůdku ve vsi.

Nakonec tam stejně musím, ale vložky nemají. A tak si vzpomenu na dobu socialismu. A taky na nový trend. Menstruaci bez vložek.

Čtěte: Prostě menstruace: Jak ji známe my, naše matky a babičky

Menstruace bez vložek nebo taky volná menstruace je vlastně jednoduchá. Když máte procvičené svaly pánevního dna, není problém zadržet moč nebo menstruační krev. Stejně jako když potřebujete čůrat, ucítíte, že krve už se nahromadilo tolik, že je dobré ji uvolnit. A tak jdete na záchod. Jak prosté.

Aniž bych cokoli zkoumala, studovala nebo četla, vycítím dobu, kdy to přijde. Odskočení na záchod ušetří vložku. Ne, že bych si chtěla něco dokazovat. Proč se připravit o komfort?

Ale dnes ty vložky nemám. Tak jsem jen víc sama se sebou. Taky víc piju vodu a hlídám si ten správný okamžik. Nejsem dokonalá, a tak se na kalhotkách sem tam objeví skvrna. Neděste se, decentní a malinká. Půjde vyprat.

Jen mi přijde, že tak často čůrám, až je to neekologické. Tolik vody. Tolik spláchnutí. Není nakonec ta vložka přece jenom lepší?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.