Medvědí krev: Červené bulharské víno pro podzimní večery

(PR) Venku se ochladilo. Nosními dírkami zhluboka dýcháte voňavý podzimní vzduch. Je prosycený těžkou vůní zorané půdy a tlejícího listí. Brzy se šeří a z procházky nádhernou krajinou se těšíte do útulného domova. Ke krbu nebo alespoň k zapálené svíčce. K podzimní relaxaci patří červené víno. Otevřete si třeba Medvědí krev.

O tomhle druhu vína jste už určitě slyšeli. Je oblíbené, cenově dostupné a pochází z Bulharska. Není od zajímavosti, že před několika lety se stalo právě bulharské víno Medvědí krev vítězen nezávislého testu vín v cenové relaci do 80 korun. Pokud tedy chcete kvalitu za velmi zajímavou cenu, není co řešit.

Medvědí krev jako jedinečné víno

Bulharské víno Medvědí krev se vyrábí ze směsi odrůd Cabernet Sauvignon a Merlot, které se pěstují v Trácké nížině v jižním Bulharsku. Charakteristické je zpravidla vůní černého rybízu, třešní a ostružin. Můžeme v něm také cítit stopy orientálního koření. Tato kombinace mu dává jedinečnou chuť, kterou oceňují všichni znalci vína.

Jak bulharské víno podávat

K podzimním dnům patří červené víno, které je výrazné a připomene nám právě uplynulé léto. Otevřením láhve bulharské Medvědí krve nemůžete udělat chybu. Toto víno podávejte ideálně při teplotě mezi 16 a 18 °C. Skvěle se přitom hodí k podzimním pokrmům – do našich jídelníčků znovu zařazujeme tučnější maso, jako je například vepřové, zvěřinové pochoutky nebo výraznější sýry. Tato jídla si s bulharským vínem báječně rozumí.

Medvědí krev není jen červená

Pokud dáváte přednost bílému vínu, vyzkoušejte rozhodně bílou Medvědí krev. Toto víno je vyráběno z odrůdy Chardonnay, která se vyznačuje nasládlou ovocnou chutí, v níž převažuje vůně černého rybízu. Tento typ vína je výborný k lehčím pokrmům, jako jsou těstoviny, kuřecí maso nebo sýry. Jinou variantou a novinkou mezi bulharskými víny je Medvěd růžový. Toto pitivo se vyznačuje lehkostí. Podává se chlazené a je výborné zejména jako osvěžení pro letní večery.

4 thoughts on “Medvědí krev: Červené bulharské víno pro podzimní večery

  1. my mame radsi bile vina, tak jsme skusili i toho bileho medveda a je fakt vyborny, ma sladsi ovocnu chut, to mame radi spolu s dobrym syrem

  2. Medvědí krev je u nás doma jasná jednička je levné a výborné, nejčastěji ho asikupujeme v Kauflandě zrovna teď jsme kupovali celý balík, protože je na něho sleva, ale moc dlouho nevydrží chystá se oslava takž padne za vlast 😀

  3. medvědí krev máme rádi, je dobré, levné a je snadno k sehnání 🙂 nejraději máme červeného, ale ani to bílé není špatné

  4. Bílé víno mi moc nejede, tak kupujeme červené a právě medvědí krev, mají ho za super cenu a je výborné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.