Malování kamínků – jak na to a co potřebujeme

Malování kamínků milují děti i dospělí. Je to činnost, které se můžete věnovat doma, a nakonec se dostanete i ven, kde kamínky můžete rozdávat a hledat. Je to zábava pro celou rodinu. Ve článku se dočtete jednoduchý návod na to, jak začít s malováním kamínků, tedy jak to dělám já. V konečném důsledku si každý musí najít to své, co mu vyhovuje.

Já se věnuji malování kamínků hlavně přes léto. V rámci cestování má totiž každý možnost nějaké kamínky roznést ale i nalézt. V létě mám proto mnohem větší motivaci s kamínky pracovat.

Facebookové skupiny

Jak kamínkování funguje se můžete dočíst v několik facebookových skupinách v odkazech níže:

Co na malování kamínků využívám?

A teď už k tomu, jak to dělám já. Ráda bych na začátek zmínila, že můj postup nemusí mít ten nejsprávnější a věřím, že se dá najít i něco preciznějšího, nicméně funguje mi, a tak ho ráda využívám.

  • Kamínky
  • Odmašťovač/desinfekci/líh/odlakovač na nehty
  • Akrylové barvy, štětce a fixy (někdy je dobré využít podkladovou bílou barvu, takže tu využívám ve velkém)
  • Průhledný akrylový lak ve spreji na (lze použít i obyčejný akrylový lak)

Jednoduchý postup

  1. Kamínek si odmastím. Využívám vždy to, co mám po ruce. Např. po covidu mám doma zbytek desinfekce na ruce, takže aktuálně využívám to a slouží perfektně.
  2. Pokud je kamínek tmavé barvy, vyplatí se si samotný obrázek podmalovat bílou nebo světlou barvou. Poté začnu malovat výsledný obrázek.
  3. Nechám pořádně zaschnout. Zasychat nechám většinou i několik dní, než kamínků namaluji více.
  4. Označím potřebným textem. Většinou píšu: #FB kamínky, poštovní směrovací číslo a malé logo Facebooku.
  5. Nalakuji/nasprejuji průhledným lakem ze všech stran. Většinou lakuji venku, na kartonu nebo rozložené papírové tašce.

TIP!

Na malování kamínků nejraději používám fixy Centropen Decor Pen. Fixy můžete sehnat v papírnictvích, tvořivých obchodech nebo na internetu. Za sebe mohu doporučit web DESTY.CZ, Fixy Decor Pen. Mimo jiné tam naleznete veškerý „arsenál“ na kamínkování. Pokud vás nezaujala tato značka fix, tak se porozhlédněte na internetu a pořiďte jinou značku. Každému sedne něco jiného. Je ale důležité hledat „akrylové barvy/fixy“, ty lépe drží.

Obecně je s fixou lepší manipulace než se štětcem, a hlavně se dá vzít i na cesty.

Další tip, který pro vás mám. Ve volném čase se občas věnuji Malování podle čísel, když obrázek dokončím, většinou mi zbydou barvičky. Ty se na malování kamínků, dají využít také. Jen zkontrolujte, zda jsou také akrylové.

Foto: pixabay.com. Děkujeme za poskytnutí obrázku zdarma, celý zdroj je pod tímto odkazem.

2 thoughts on “Malování kamínků – jak na to a co potřebujeme

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.