Loonadance – tance pro ženy

Máte starostí až nad hlavu? Jste často unavené? Střídají se vám nálady jako aprílový deštík? Máte premenstruační syndrom či jiné gynekologické potíže? Trpíte bolestmi zad? Pak je Loonadance určen právě vám.

Loona Dance jsem poprvé začala tančit před rokem, kdy jsem se přihlásila do nově otevíraného kurzu pro lektorky. Již mnoho let předtím jsem tančila různé taneční styly, jako orientální tance, afro, brazilskou sambu. Tanec je mojí opravdovou vášní, v tanci jsem prostě sama sebou, nekontroluji se, neomezuji se, prostě si to užívám naplnoJ

Loonadance mě uchvátil proto, že kombinuje všechny zmíněné taneční styly, především orient a afro a přidává k tomu navíc prvky z tanců primitivní exprese a pravohemisférového tance.

Další úžasná věc je, že se v Loonadance nevyučují žádné speciální kroky ani choreografie. To má tu výhodu, jdu-li si zatančit po práci (kde celý den pracuji hlavou a u počítače), že už se nemusím učit a pamatovat si novou choreografii, prostě si můžu dovolit hlavu zcela vypnout. To je neuvěřitelně uvolňující! A která z nás by to v dnešní době, kdy pořád něco řešíme, zařizujeme, musíme všechno stihnout a obstarat, neuvítala?

Na tomto místě se určitě sami sebe ptáte, jak se vlastně Loonadance tančí?

Je to zcela prosté a jednoduché. Tančí se na boso, nejlépe v sukni či šatech, s penízkovým šátkem přes boky, aby se mělo co vlnit a cinkatJ Všechny pohyby vycházejí z pánve, taneční kroky nejsou vlastně ani taneční kroky v tom typickém pojetí, jsou to jednoduché pohyby pánví, boky, nohou, podupávání apod.

Cílem Loonadanceje probudit energii v pánvi a rozvést jí do celého těla. To má pro nás ženy naprosto blahodárný účinek, neboť jsme pak zásobeny novou čerstvou energií, odpočaté a hlavně se jakoby mávnutím kouzelného proutku cítíme radostně, lehce, rozverně, smyslněJ

Lekce je dvouhodinová a je poskládána tak, aby jí zvládla každá žena, každého věku a i netančící. I když často slýchám od klientek „Já tančit neumím, jsem prkenná“, tak musím podotknout, že to jsou jen předsudky o sobě samé. Každá z nás umí tančit, protože tanec je pro ženu nejpřirozenější pohyb. Jen jsme na to možná trochu pozapomněly.

Dynamické tance se střídají s tanci pomalými a na závěr lekce je klasická relaxace v leže, při zklidňující hudbě. Domů díky tomu odcházíme uvolněné, dobře naladěné a se zářícíma očimaJ. Nutno podotknout, že při dynamických tancích se pořádně zapotíme, takže přebytečná kila jdou dolů a přirozeným způsobem si tvarujeme postavu.

Mátechuť to také zkusit? Pak jste srdečně vítány na lekcích Loonadance.

Kdy a kde? Každou středu od 18:00 – 20:00 hodin, v tanečním studiu Layan na Doudlevecké 36 v Plzni.Sudé středy jsou pod mým vedením, liché středy vede lektorka Lenka Moravcová.

Pro více informací, rezervaci a detailech k lekcím:

e-mail: lena.vajdova@seznam.cz, tel.: 777 060 540

e-mail: morylee@seznam.cz, tel.: 773 240 934

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.