Květnové novoluní zve k uzavření konfliktů

Novoluní v rozkvetlém a voňavém květnu je tady a nese se ve znamení zemitého býka. Tarotová alchymistka Karolí pro nás proto připravila další novolunní výklad. Co je dobré nechat odejít? A čemu se naopak otevřít?
Jen krátce k tarotovému “čarování”, jak vlastně funguje a co si z těhle výkladů (ne)odnést. Způsob, jakým chápu a používám Tarot já, Karolína, není žádná křišťálová koule věštící budoucnost, ale spíš takové zrcadlo našeho podvědomí a toho, co se v nás děje tady a teď. To se samozřejmě liší člověk od člověka, nicméně stejně jako jsme každý v něčem jiný, tak je taky spousta věcí, které sdílíme kolektivně. No, a přesně o těhle společných tématem a kolektivní energii mluví i můj následující výklad, který vám rozhodně nepoví, co vás v následujících dnech čeká a nemine, ale spíš vás jen tak přátelsky upozorní na určité tendence, kterým je v nastávající lunární fázi dobré věnovat pozornost, pokud chcete co nejrychlejc směřovat přesně tam, kam potřebujete.

1)       Co je s dnešním novoluním dobrý uzavřít a nechat odejít:5 holí – Konflikt

Květnová nová luna k nám přichází ve znamení býka a ten s sebou jakožto hodně zemitý znamení nese právě potřebu uzemnění, klidu a stability (chvála bohu po tý vichřici v posledních dvou měsících, co?!;-).

Je proto příhodná doba na to úplně anebo alespoň částečně uzavřít nějaký vnitřní nebo vnější konflikty, který vaším životem v poslední době otřásají.

To může ale znamenat hned několik věcí. Jsou totiž situace, v nichž je potřeba stát si za svým a bránit svoje hodnoty a přesvědčení navzdory všemu a všem, jsou ale i konflikty, ve kterých fakt platí to starý dobrý “moudřejší ustoupí” a který je nejlepší opustit i za cenu “porážky”, protože se prostě jinak nikam nehnete.

To, kterou z variant si vyberete jako řešení, je na vás, protože jedině vy sama víte, co je pro vás v danou chvíli nejlepší.

Tohle novoluní vás ale nabádá, abyste se ohlídla zpátky (ještě totiž pořád máme retrográdní Merkur), zhodnotila, kam až jste vlastně došla, co vám to dalo i vzalo a v případě, že z toho i tak budete jelen, se snažila co nejvíc uzemnit.

To můžete udělat třeba tak, že se projdete venku bosa a pořádně zaboříte nohy do hlíny anebo že si doma lehnete na chvíli na zem a budete si představovat, jak na celý vaše tělo působí gravitace a příjemně ho drží ve svojí náruči.

2) S čím teď můžu začít a čemu se otevřít: Syn holí

Já tuhletu kartu vždycky vnímám jako symbol sebevědomí, odvahy a dobrodružství. Snoubí se v ní totiž ta ohnivá, dopředu jdoucí mužská energie s jakousi nespoutaností a neohrožeností, kterou jsme měli jako děti, když nám ještě bylo fuk, co se má nebo nemá, sní anebo nesmí.

A přesně týhle nebojácnosti a nadšení z toho, co je před vámi, je dobrý se při tomhle novoluní otevřít.

Stejně jako na předešlý kartě, i tady máme hole a ty vždycky symbolizují vnitřní žár, spiritualitu a schopnost konat. A vzhledem k tomu, že karty ve výkladu vždycky podporují jedna druhou i tady nám syn holí radí, abychom využili jeho odvahy a asertivity pro konečný dořešení otevřených konfliktů a obráceně. Jakmile uzavřeme spory, ať už jsou vnitřní nebo vnější, v nichž utápíme spoustu drahocený energie, uděláme tím prostor pro něco novýho. Pro nový směr, nadšení, vášeň a prostě chuť do života!:-)

3)Váš strážce a pomocník (aneb na co si vzpomenout, když bude nejhůř!;-): V. Velekněz

Když bude následující měsíc nejhůř a to zejména v souvislosti s těma sporama a rozporama, který, bacha, vůbec nemusí být mezi lidma! Můžou to být, a často právě i jsou, třeba naše protichůdný zájmy, přání a zkrátka taková ta vnitřní beatnická rozervanost, ve který se neumíme vyznat.

No, takže když budete mít pocit, že se v ní pořád ztrácíte, vzpomeňte si na Velekněze, svýho vnitřního učitele a průvodce, kterej tu nikdy nebyl od toho, aby vás k něčemu vychovával, ale spíš lýskyplně kladl otázky, který vás povedou k vašim vlastním odpovědím a pravdě.

Přeloženo do normální řeči, pokaždý, když si nebudete s něčím vědět rady nebo budete zaseknutá v nějaký hloupý situaci, zeptejte se sama sebe:

  • Co mě tu ještě pořád drží?
  • Proč z toho neodejdu?
  • Co mě to má naučit?
  • Pak si zkuste představit, že jste někdo zvenčí, třeba vaše nej-ka 🙂 a zamyslete se nad tím…
  • Co by vám poradila?
  • Co by vám řekl člověk, kterej vás má opravdu rád?

Tam je vaše řešení.;-)

Autorkou článku je Karolína Dobrovská. Foto: autorka

Rádi byste osobní tarotový výklad? Mrkněte na www.karolinadobrovska.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.