Kupte si puntíky. Budete IN a beránek vás nepokaká

(Aktualita) Jaro si žádá obměnu šatníku. Veselé barvy. Hravé vzory. Třeba právě puntíky! A jestli potřebujete zdůvodnit pořízení nového kousku oblečení, zkuste omšelé klišé – koupila jsem si něco nového. Aby mě beránek nepokakal.

V obchodech s oblečením to hraje všemi barvami. Snad v každé kolekci určitě najdete puntíky. Různě barevné a různé veliké. Na rozmanitých podkladech… Ne vždy to ale takhle pestré a veselé ve světě módy bylo.

Kdy se zrodil puntík

Jako první se na oblečení objevil tzv. vzor „polka dot“. Jednobarevný podklad zdobily stejně velké jednobarevné puntíky. Tento puntík započal svůj život v amerických klubech v roce 1840. Tehdy se do USA dostala polka, tanec známý především u nás a v Polsku.

Milovníci veselého hopkavého tance založili speciální kluby, kde se scházeli a tancovali. Rozhodli se, že by měli mít i taneční kostýmy. Ženy si tedy nechaly ušít vypasované bundy a jako klubový motiv zvolily puntíky. Tyto bundy se ale brzy dostaly na veřejnost a ta o ně projevila takový zájem, že se v roce 1880 začaly masově vyrábět, a to v různých barevných provedeních. Tomuto puntíkovanému vzoru se podle jeho původu začalo říkat „polka dot“.

Polka dot se znovu dostala na výsluní opět ve 40. letech 20. století díky pin-up girls – dívkám z plakátů, které na sobě často měly plavky nebo šaty s puntíkovaným vzorem. Od té doby puntíky asociují něžnou ženskost. A letos se znovu dostávají do módy. Pokud se necítíte na to zahrát si na pochodující dívku z plakátu, malý puntíkatý doplněk vás také pěkně ozdobí.

Puntík se nosí všude

Doba pokročila, a tak se dnes puntík objevuje opravdu všude. Na tričkách, sukních, šatek, podprsenkách nebo kalhotkách. Je různě barevný, různě veliký, hravý, skotačivý i decentní. Záleží jen na vás, jaký puntíkovaný vzor vás osloví.

Šátek Takko do vlasů

takko_satek_do_vlasu_cz_119kc_sk_3_99eur

Vzorované šaty Esprit

Esprit_vzorovane_saty_1699_kc

Nákrčník Deichman

deichmann_4_690_012_nakrcnik_cernobily_199_czk_7_95_eur

Podprsenka Takko

takko_podprsenka_cz_299_kc_sk_9_99_eur

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.