Kouzelné bylinky: Zázvorová limonáda pomáhá s nachlazením i těhotenskými nevolnostmi

Zázvor je vskutku zázračnou rostlinou. Snad každý z nás si vyzkoušel, jak účinný dokáže být ve chvíli, kdy nás trápí bolesti v krku nebo chřipka. A nastávající maminky zejména v prvních měsících těhotenství často cucají zázvorová lízátka, aby si na chvíli ulevily od nevolností. Dá se s ním tedy kouzlit, snadno z něho vyrobíte čaj, sirup, lze jej přidávat do moučníků. Dnes se ale podíváme na to, jak si připravit chutnou a osvěžující zázvorovou limonádu.

Jak na zázvorovou limonádu?

V létě je potřeba dodržovat pitný režim více, než kdy jindy. Ačkoli většina kupovaných limonád nepatří mezi vhodné pití kvůli obsahu cukru či přídatným látkám, u domácích limonád tyto potíže odpadnou, můžete ji popíjet tak často, jak budete chtít. Recept, který mám ozkoušený, si můžete sami různě upravovat. Podle čeho děláme domácí zázvorovou limonádu u nás?

Co budete potřebovat?

Na zázvorovou limonádu si připravte:

  • asi 10 cm kořene zázvoru
  • 200 g třtinového cukru
  • cca 250 ml citronové šťávy (čerstvé nebo kupované, ale opravdu čisté, 100%)
  • kardamom, Bourbon vanilku
  • 1l vody

Jdeme na to

Zázvor nastrouhejte na drobno, smíchejte se všemi dalšími ingrediencemi a nechte den dva louhovat při pokojové teplotě. Poté přeceďte a uložte do lednice. Tento limonádový základ pak řeďte sodovkou, neperlivou vodou nebo minerálkou. Na ozdobení lze přidat i limetku. Při podávání je možné doplnit ledem.

Pokud na vás skočila nějaká viróza, nebo se jen potřebujete zahřát, lze tento základ zázvorové limonády zalít i horkou vodou, a popíjet jako čaj. Dobrou chuť.

A co vy, vyrábíte si doma také nějaké osvěžující nápoje, limonády nebo sirupy? Podělte se s námi o vaše recepty.

Autorkou článku je Veronika Haláková. Foto: pixabay.com


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.