Kolem 40 roku života přichází i zhoršení zraku

S přibývajícím věkem přichází i některé neduhy. Jedním z nich může být zhoršení zraku na blízko.

V nejmenované oční klinice, kterou jsem navštívila, jsem slyšela informaci, že kolem věku 40 let se začíná hodně lidem zhoršovat zrak na blízko. Takovým lidem se začínají tzv. zkracovat ruce, vidí špatně na blízko, tedy začínají trpět dalekozrakostí. Samozřejmě záleží na mnoha okolnostech. Každý člověk je individuální. Velkou roli může hrát genetika nebo jiné oční vady. Dokonce je i možné, že v případech, kdy celý život používáte brýle na dálku, tak se vám paradoxně může tato vada zlepšit. Možností je mraky.

Pokud pozorujete na sobě nějaké změny a zatím je nechcete řešit s lékařem nebo optometristou (bývá k dispozici přímo v optikách). Můžete prozatím začít s pořízením čtecích lup např. z této stránky lupy-optika.cz a nechat v sobě teprve uzrát myšlenku na návštěvu lékaře. Lupy jsou totiž skvělým pomocníkem i na čtení miniaturních etiket nebo poznámek pod čarou ve smlouvách. Podle mého názoru jsou do začátku lepší variantou než levné dioptrické brýle z běžných obchodů.

Z vlastní zkušenosti vím, že při přeměření zraku a následného pořízení brýlí není čeho se obávat. V dnešní době jsou brýle již módním doplňkem a vyšetření probíhají neinvazivně a nejsou bolestivá. Spíš jde o to, udělat první krok a o to si zvyknout a přijmout své neduhy.

Na konec musím zmínit, že nejsem žádný lékař ani odborník na oči. Informace v tomto článku jsou informativního charakteru a je potřeba je brát s rezervou. Pokud vnímáte nějaké problémy, navštivte vašeho lékaře.


LupyoptikaR

One thought on “Kolem 40 roku života přichází i zhoršení zraku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.