Když vás hýčká med budete krásná a sladká!

Máte dost chladných dnů? Nebaví vás nekonečné oblékání a procházení  rozbředlým sněhem? I když se jaro blíží, teplé dny a hřejivé sluneční paprsky jsou stále ještě v nedohlednu. Pokud vás čas od času přepadne špatná nálada, zkuste sobě, své mysli i tělu dopřát odpočinek.Ukážeme vám, jak si doma připravit medovou masku na pleť, peeling nebo koupel. 
Med: Všestranný zlatý pomocník

Také u vás doma nesmí chybět sklenička s včelím medem? Med ovšem není jen skvělé dochucovadlo, kterým si osladíme čaj, nebo pomocník, po kterém saháme, když jsme nachlazení. S medem se dá kouzlit mnohem více. Chcete zhubnout? Vyměňte rafinovaný bílý cukr či sladidla za tento přírodní elixír plný živin. Vzhledem k tomu, že je med známý svými detoxikačními schopnostmi, čistí naše tělo od usazených škodlivin. Díky tomu je rychlejší nejen náš metabolismus, ale i pálení kalorií.

Medové pohlazení těla i duše

Možná vás překvapí, že med nemusíme užívat jen vnitřně, ale ideální je i pro masáže, kde má rovněž silné detoxikační účinky. Pravidelná medová masáž navíc podporuje regeneraci vnitřních orgánů. A co si budeme povídat, medovou masáží si pročistíme i mysl a alespoň na okamžik si odpočineme od běžných starostí.

Zajímá vás, jaká je v souvislosti s touto medovou procedurou pomyslná třešnička na dortu? Díky medu bude vaše pokožka vyživená, hladší a hebčí. A pro ty z vás, které chtějí zůstat co nejdéle mladé, med je skvělou prevencí i proti stárnutí pleti.

med-jídlo

Je libo medovou koupel?

Chcete-li si dopřát příjemnou relaxační koupel, rozhodně vyzkoušejte vanu plnou horké vody s příměsí medu. A jak na to? Smíchejte jeden litr mléka a tři lžíce medu. Tuto voňavou směs přilijte do připravené koupele. Podobně jako hrnek horkého mléka s medem působí i medová koupel proti nespavosti.

Přírodní tělový peeling

Pokud byste měly medu ještě málo, můžete koupel doplnit o medový peeling. Ano, čtete správně – i z medu můžete jednoduše vytvořit přírodní peeling na celé tělo.

 Co budete potřebovat?

  • 100 ml medu
  • 100 ml panenského olivového oleje
  • pár kapek čerstvé citronové šťávy
  • třtinový cukr

Nejprve začněte smícháním olivového oleje s medem. Pokud chcete peeling použít na celé tělo, je dobré třtinový cukr ještě lehce podrtit, aby nebyl příliš hrubý. Poté smíchejte medovou směs s cukrem a vše zakápněte citronovou šťávou. S odumřelou kůží si dobře poradí třtinový cukr, med pokožku očistí a zjemní a citron vám pro změnu pomůže s případnými pigmentovými skvrnami.

Med jako přírodní lék

Med je obecně považovaný za jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik. A protože dokáže efektivně ničit bakterie, měl by být součástí i naší domácí lékárny. Vzpomínáte si, jak vám maminky v dětství dávaly při kašli med s cibulí? Ačkoli se nejedná o žádnou chuťovku, efektivně pomůže vyléčit onemocnění dýchacích cest. Věděly jste však, že by se med neměl používat do nápojů o teplotě vyšší než 42°C? Při vyšší teplotě bohužel dochází ke zničení účinných látek, které se v medu nachází.

med

Medová maska na vlasy i obličej

Zdá se vám, že je vaše pleť vysušená a unavená, nebo snad vaše vlasy potřebují trochu ozdravné péče, která je posílí? Dodejte pleti i vlasům živiny pomocí domácí medové masky na pleť.

Co budete potřebovat?

  • 2 lžíce medu
  • 1 vaječný žloutek
  • 2 lžíce panenského olivového oleje
  • 2 lžíce bílého jogurtu

Masku na obličej i na vlasy připravíte jednoduše smícháním všech surovin. Masku aplikujte na celý obličej, dekolt i vlasy a nechte působit přibližně 15 minut. Poté masku jemně smyjte vlažnou vodou. V případě, že byste tuto masku nechaly na hlavě okolo dvou hodin, je možné, že vaše vlasy budou o něco světlejší. Med je totiž mimo jiné i přírodním odbarvovačem.

Med na suché rty

Trápí-li vás suché rty, natřete je přes noc směsí olivového oleje, medu a kapky citronu. Uvidíte, že již po jedné aplikaci budou vaše rty viditelně jemnější… a samozřejmě sladší.

Autorkou článku je Kateřina Doul, foto: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.